Martin Krupička

Sebemotivace. Nikdo jiný to za vás neudělá.

5.4.2019
How to motivate yourself.

Možná to bude znít velmi otřepaně, až trapně, ale hned na začátku článku bych vám chtěl říci, že nic není nemožné, všechny cíle jsou reálné a palivem pro cestu k úspěchu je pouze jedno slovo: Chci. Pak lze vše.

 

Malé kroky, velké cíle

Na začátku si jasně stanovte, čeho chcete dosáhnout. Někdy je dobré si dát i nějaký termín, ale moje zkušenost je taková, že i cesta je cíl a není tedy dobré se v rozjezdu stresovat nějakými omezeními. Proč? Postupem času budou přicházet nové a nové výzvy, o kterých dnes ani netušíte a budete objevovat nové a nové možnosti, jež by vás nikdy ani nenapadli. To je ale tím příjemným kořením sebemotivace a seberealizace.

 

Jen vy sami

Sin Féin. Toto je jedno z nejdůležitějších hesel, které vám mohu dát. Nedávno jsem i o tomto mém problému hovořil s kamarádem D.K. a musím říci, že to bylo jedno z nejdůležitějších, uvědomění si sama sebe. Nečekejte na ostatní. Konejte. Jen vy sami můžete změnit svůj osud. Jděte si tedy tvrdě za svým.

 

Strach

Když někdo zkrachuje v ČR, je to tragédie. Když někdo zkrachuje v USA, je to obohacení člověka s tím, že udělal chybu, které by se měl vyvarovat v budoucnosti. Je to tak jednoduché. Ať děláte jakoukoli činnost, chyby uděláte. Může se i stát, že se nic nepovede tak jak má. Stalo se to asi všem. Jenže, ta zkušenost, kterou získáte je k nezaplacení. Nemějte strach.

 

Zbytkový efekt

Žádná činnost nekončí nulou. Když jsem začal dělat rozhovory s prezidentskými kandidáty, lidé kolem mě mi říkali, proč? Já jim odpovídal, že mi to přijde zajímavé. Neměl jsem nějaký skvělý byznys plán, ale podvědomě jsem tušil, že je to dobře. A pravdou je, že během rozhovorů přišla řada příležitostí, nabídek a některých jsem využil. Zvláště jedna z nich mi zcela obrátila život naruby. Neodmítejte tedy žádnou příležitost. Nikdy nevíte, co nám budoucnost nabídne.

 

Vůle vyhrát

Můj velmi blízký přítel J.C., kterého si nesmírně vážím, mi říkal: Martine, bez vůle zvítězit, nelze vyhrát. Tohle nepotřebuje další komentář.

 

Úsměv

Mějte vždy dobrou náladu. Pokud něco děláte s láskou, něco, čemu věříte, pak nemůžete prohrát. Minimálně budete šťastní tím, že vás to jednoduše baví. Slovy klasika: Pokud jste se alespoň jednu za den zasmáli, ten den stál za to.

 

Hýbejte se

Z mého života mohu potvrdit, že žádná myšlenka není tak bláznivá, aby nemohla vyjít. A odmítnutí na jedné straně může znamenat výhru na druhé. Je to stejné jako ve vztahu. To, že o vás jedna dívka nemá zájem, protože jste…., tak to neznamená, že má pravdu a není někde jiná, která za to stojí a vy s ní prožijete krásný život. Pokud máte zajímavý projekt, zkoušejte své štěstí, kde můžete. Lidí, co dělají s láskou zajímavé projekty, je, bylo a vždy bude málo. Spousta partnerů čeká právě na váš nápad.

 

Sněte

Na začátku je téměř vždy jen sen. Ten se postupně mění v realitu. Já rád mířím vysoko. Kdo zůstává dole, bývá velmi často hladový.

 

Vytrvat

Lidé vám často budou říkat proč? Proč to děláš, máš to za potřebí, proč nemůžeš být v klidu atd.. Dejte mi za každou takovou větu sto korun a mohu jít do důchodu. Tolikrát jsem to ke své osobě slyšel. Svá vítězství jsem nikdy nedostal lehce. Vždy jsem je doslova urval. Prohra? To slovo neznám. Pouze dílčí neúspěch. Tisíce cest vedou do Říma. Pokud ta vaše zrovna nevede, neznamená to, že je špatná, jenom jste možná někde špatně odbočili. Zkuste to znovu a lépe. Jen slaboch se vzdává.

 

Buďte jiní

Slavný Arnold měl krásnou větu: Nechci být jako ostatní. Chci být kýmkoli jiným, jen ne stejný jako všichni. Dnes se většina snaží být jako malá skupinka výjimečných. Jen samé kopie, kopie, kopie. Má někdo svůj vlastní nápad? Buďte jiní. Co je jiné, je zajímavé. Takové projekty vítězí.

 

Závěrem

Pracujte, zkoušejte, nikdy se vzdávejte. Nečekejte slávu ani pochopení. Proč také, když jste jiní. Okolí vás nemusí pochopit. Jak říkal Steve Jobs: Lidé často nevědí, co chtějí, dokud jim to neukážete. A jak mi říká má kamarádka Z.Ch.: Martine, ten, kdo předběhne dobu, musí na ostatní často počkat na ne zrovna často hezkých místech. Tak si z toho nic nedělej.

 

MK

Martin

Ach jo, prosím udělejte už nějakou novou verzi stránek. Opět píšu příspěvek cca 5 řádků zapomenu vyplnit jméno dám odeslat a všechno je pryč. To nikdy nepotěší (ne vždy si vzpomenu to co mám napsané před odesláním zkopírovat, to běžně není potřeba). Kdyby byly nové stránky daleko na obzoru zkuste prosím na stávajících udělat aspoň 2 věci - 1. v případě nevyplnění jména se text neztratí nebo se odešle a jako jméno se zobrazí např. Anonym 2. S tím že nejdou použít v komentářích běžné znaky ale jen pár základních se dá žít ale proboha přdejte možnost řádkování. Napíšu si přispěvek, trošku ho zformátuji pomocí ENTER do odstavců dám odeslat a je to namleté všechno v jednom řádku, to je děs.

Martin Krupička

Dobrý den, zvažuji nové stránky, protože současné již opravdu potřebám nevyhovují, na druhou stranu prozatím zvažuji, jak velkou částku investovat, protože příjem, jak můžete vidět, nulové reklamy, je žádný. A vzhledem k tomu, že tedy nevytváří příjem, zvažuji tedy nějaký kompromis. MK

Milan

Dobrý den, na toto téma doporučuji skvělou knihu od německého autora Steffena Kirchnera: Motivační lži.

Martin Krupička

Dobrý den, děkuji za tip, podívám se. MK

5.3.2019

Valentýn? No ten nám tu ještě chyběl.

Saint Valentine? Unnecessary hysteria.

3 + Číst dále
11.1.2019

Mužem po třicítce? Upřímně, je to skvělé.

The best age for men.

3 + Číst dále
2.1.2019

Zkuste to nejlepší. Akce Kristián.

Try the best

1 + Číst dále