Martin Krupička

Plesová sezóna – moje volba

5.1.2017
Jaké jsou čtyři plesy v České republice, které bych doporučil nevynechat?

1. Ples v opeře  - 6. února 2016

 

Tomuto plesu a ročníku 2015 jsem věnoval celý minulý článek. Současný ročník se bude odkazovat k Velké Británii, k monarchii, jakožto symbolu aristokratické společnosti. Pořadatel slibuje lepší organizaci a nápravu loňských neduhů. Tak se nechme překvapit.

 

2. Československý ples - 13. února 2016

 

Pořadatelé tento ples propagují jako jednu z nejpopulárnějších a nejelegantnějších kulturně společenských akcí plesové sezony.

Na co bych já osobně poukázal je bohatý a různorodý program. Nikdo se netváří snobsky, nikdo si na nic nehraje. Prostory jsou více jak reprezentativní.

 

3. Ples v Rudolfinu - 20. února 2016

 

Tento ples na mě působí jako neples. Nehodlám zpochybňovat místo konání, ani servis. Co mě však osobně trošku zaráží, je oproti „opeře“ vyšší cena a pak samotný program. Popravdě nic pro konzervativně smýšlející. Pokud si chcete udělat zajímavou party v oblecích a šatech, je to zcela jistě akce pro vás. Vídeň zde však nehledejte.

 

4. Rakouský ples  - 21.1.2016

 

Pokud si vyberete Rakouský ples, budete zcela jistě spokojeni. Jak již napovídá název, zažijete kousek Vídně v Praze. Krásné prostory, prvotřídní servis a pro mě srdcová záležitost – valčík, valčík a zase valčík. Je čas vrátit se do časů dobrých mravů a elegance. Pozor, vstupenky neobsahují pohoštění. To si prosím dohodněte ideálně předem.

 

Co se týče plesů, ve svém životě jsem zažil již mnohé. Čím jsem starší, tím mám rád konzervativní klasiku, která si na nic nehraje. Ať již zvolíte jakýkoli z výše zmíněných, neuděláte chybu. Jen jedno mě přijde docela velmi úsměvné. Již jsem jako v Las Vegas nebo v Rusku. Každý ples je vrcholem plesové sezóny. Jenže Mount Everest je jenom jeden. Jaký je ten váš?

 

MK

 

 

17.9.2019

Zrnková káva na doma

Coffee beans for Home

1 + Číst dále
18.8.2019

Bytová otázka? Kde je hranice myslitelného?

Micro flats. Is it still normal?

1 + Číst dále
22.7.2019

Zájmy pro muže aneb nuda nemá šanci

Bored forbidden

0 + Číst dále