Martin Krupička

Ples v opeře. Jak to vidím já.

5.1.2017
Střízlivý pohled na vrchol plesové sezóny v České republice.

Blíží se plesová sezóna a tak snad každý gentleman ožívá více než kdy jindy. Já tedy rozhodně ano. Spousta lidí se mě ptala, tak co Martine, jak bylo v opeře? No popravdě čekali nějaké drby nebo pikantnosti, bohužel, nic takového nemám. Jediné co mohu nabídnout je naprosto střízlivý pohled na možný vrchol plesové sezóny.

 

Na rozdíl od našich dam to máme mnohem jednoduší. Nemusíme řešit účes, tedy v mém případě, make up, šperky, šaty, kabelky, doplňky a mnoho dalšího. Moje příprava na akci typu Plesu v opeře je velice krátká a stává se ze dvou fází. Přípravná, ta mi trvá asi pět minut, kdy zkontroluji svůj smoking, obuv, ponožky atd.. Je to vlastně jen pro formu, protože v tomto směru jsem tak trochu pedant. A pak je fáze realizace, která mi trvá deset minut. Tak dlouho mi trvá obléci se. Kdo je připraven, není zaskočen. To můj doprovod je na tom hůře. Tady lze klidně hovořit až o deseti hodinách.

Pokud nechodíte přes rok do nějakých tanečních, bylo by velmi vhodné si vše oživit. Osobně dávám přednost individuálnímu přístupu, v mém případě stačí dvakrát soukromá dvojhodinovka. Nejen že si vše oživíte, ale také se velice příjemně na akci samotnou naladíte.

A nyní k plesu samotnému. Na akci doporučuji využít doporučené taxi služby společnosti Tick tack, která jezdí pro tuto akci za zvýhodněné ceny. Cestujete rychle, pohodlně a na úrovni. Pan taxikář přijel přesně na domluvený čas, pomohl mé dámě pohodlně nasednout. Jízda byla velice bezpečná, po nastoupení pán pustil tlumenou, tématicky vhodnou hudbu a lehce s námi vedl uvolněný rozhovor. Člověk se ani nenadál a byli jsme u budovy opery. Zastavili jsme přímo před vchodem, takže opět bez starostí. Po rychlé kontrole vstupenek vcházíme k naší spokojenosti přehlíženi všemi. Tomu jsem vždy opravdu rád. Já jsem se totiž přišel bavit. Cirkus nechám klaunům.

Nyní k průběhu. Pokud někdo čeká, že se zde budu rozplývat, bohužel, tak to vás zcela zklamu. Co je na tomto plese pozitivního je bezchybný přístup personálu k vám jako k hostovi. Tuto akci jsem navštívil několikrát, ale vždy mohu říci, že jsem se nikdy nesetkal s jakoukoli neprofesionalitou. Šatnáři, číšnici, somelieři atd. nikdy jsem se nesetkal s neochotou. Naopak. Nikdy nestojíte s prázdnu skleničkou, použité nádobí se rychle odnáší, kuchaři vám s ochotou představí své pokrmy, prostě bez chyby.

Zahájení plesu bych hodnotil jako trochu táhlé, kýčovité, lehce bez jiskry, ale buďme shovívavý. Co vás po zahájení zklame je program plesu, zvláště pro zapálené tanečníky, jakým jsem právě já. Prostor pro tančení je rozdělen do několika půlhodinových bloků a pokud je nestihnete máte smůlu. Na Plese v opeře zase tak nejde o tanec. Je to padesát na padesát s doprovodným programem. Když jsem se na do opery připravoval poprvé, moje učitelka tance mě připravovala na valčík ve velkém stylu. Na to také zapomeňte. Dva krát dva metry vám budou muset stačit během celého plesu, což pro mě bylo při první návštěvě trochu zklamáním, ale brzy pochopíte, že to bohužel jinak nejde.

Ročník 2015 oproti ostatním můžeme nazvat „hladový ples“ Osobně dávám na začátku každého plesu přednost sektu, konverzaci a tanci. Až tak kolem půl jedenácté přichází čas na raut a všechny ty vynikající věci, které na takové akci očekáváte. Jenže v posledním roce už po desáté nebylo nic. Vůbec nic. Popravdě se plně přiznám, byl hlad. A nebyl jsem rozhodně sám. To byste na akci tohoto typu rozhodně neočekávali. To vám prostě zkazí celý večer.  

Nyní bych rád ohodnotil zbytek. Káva, míchané nápoje, doutníky, degustace koňaku, vynikající. Pokud však přijdete později, koňak již není a doutníky jsou také pryč. Ale při troše štěstí, vynikající. Také bych chtěl pochválit každoroční přítomnost Smileboxu. Určitě vynikající nápad a pěkná upomínka na akci.

Co se týče ukončení, je pro nás tradiční odcházet jako poslední. Taxi Tick tack opět jistí návrat zpět.

Nejčastější otázky, které mi lidé pokládají:

 

Je Ples v opeře snobská akce?

To je nesmysl, který se média snaží vytvářet. O ničem takovém nevím. Já se jdu na ples bavit s přáteli a co dělají ostatní mě popravdě vůbec nezajímá. Několik rádoby celebrit stejně nepoznávám a ani po tom netoužím. Není to tak dlouho, co některé mediální rychlokvašky museli vyvést ven, protože neměli ani na to, zakoupit si vstupenku.

 

Ples v opeře je drahý a vstupenky nejdou normálně zakoupit.

2500,- za nejlevnější vstupenku mi nepřijde v žádném případě mnoho. Letos sice podražili na 3500,-, ale ani to není zase tak velká částka, když si uvědomíte, že veškerý servis je plně v ceně. Vstupenky lze bezproblémově zakoupit na oficiálním serveru pořádající společnosti a vstupenek bývá dostatek pro všechny.

 

Proč byl poslední ples hladový?

Protože pořadatelská společnost prodala více vstupenek nežli měla. To se jí vymstilo a lidé byli hrubě nespokojení.

 

Co je na Plese v opeře nejlepší?

Prostředí, servis, tanec.

 

Stojí za to zúčastnit se tohoto plesu?

Pokud žijete, tak v každém případě ano.

 

Musíte dodržovat dress code?

Mnozí ani neví co to je. K mému zděšení. Pokud nemáte smoking, tak nevím, o čem se vůbec bavíme. Mikina Umbro? Metrem na Smíchov směr čtvrtá cenová.

 

Jaký je rozdíl mezi jednotlivými vstupenkami?

Více platíte pouze za lepší místa k sezení. Zbytek je pro všechny stejný.

 

A závěrem? Pokud chcete zažít atmosféru Plesu v opeře, neváhejte a jděte. Zvláště, kdo ví, kdy bude příští ročník.

 

 

MK

7.1.2020

Předsevzetí do roku 2020

New Year´s goals 2020

2 + Číst dále
9.11.2019

Sv. Martin, den hýření a veselí

Saint Martin, day of revelry and merriment

0 + Číst dále
17.9.2019

Zrnková káva na doma

Coffee beans for Home

1 + Číst dále