Martin Krupička

Kouření vs. bohatý důchod a stáří.

21.1.2017
Proč chtějí být Češi nemocní a chudí, místo bohatí a zdraví.

Je to ve mě těžký boj. Jsem možná jeden z mála, kdo může skutečně říci, nikdy v životě jsem nezkusil cigaretu. A opravdu. Nevím, co to cigareta je. Nebudu vám tu psát, jak mám vynikající imunitu, plíce atd..

V tomto článku se chci zaměřit na 2 300 000 kuřáků v České republice, kdy drtivá většina z nich „pláče“ na sociální jistoty a důchod. V tomto článku zjistíte, že jejich pláč je mi upřímně naprosto jedno, protože vyměnili blahobyt za zápach z úst, nemoci a chudobu. Ještě jednou, není mi jich líto.

 

Kolik kuřák prokouří.

 

Pokud nebudeme brát ani nejdražší, ani nejlevnější cigarety, stanovme si částku za krabičku devadesát korun.

 

90 x 365 = 32 850,-/rok

 

Už toto samo o sobě je velmi pěkné číslo. Co se s ním ale stane, když stejnou částku, kterou byste dali za cigarety investujete? Zadal jsem si stránky jedné tradiční „české“ banky, zvolil investiční kalkulačku a zadal jednoduchá data. A kolik mi vyšlo, že bych měl mít naspořeno před důchodem?

 

Po zdanění: 3 623 594,-

 

To už je velmi slušná částka, ale zamysleme se dál. Do důchodu půjdu více jak za třicet let a cena za krabičku cigaret nebude pořád stejná. S klidným svědomím si můžeme tuto částku navýšit o třicet procent a to jsme ještě hodně při zemi.

 

Částka po započítání navýšení: 4 710 673,-

 

Pokud dnes finanční poradci tvrdí, že každý milion dokáže konzervativní investicí (akcie, nemovitosti – pronájem) vydělat 5000,- pasivního příjmu, bavíme se o měsíčním výdělku minimálně 20 000,-

 

Připočtěme zhruba průměrný důchod 10 000,-. Z toho vyplývá, že každý uplakaný kuřák, kdyby nekouřil, peníze spořil a investoval, by měl měsíční příjem na stáří minimálně 30 000,- korun měsíčně, což je skoro o 40% vyšší příjem, než je průměrná měsíční mzda v čistém.

 

Co dodat? Kuřáků mi není líto. Cigarety nejsou ani hezké, ani zdravé, ani gentlemanské. Jen mě štve, když je vidím v televizi nadávat na stát, že oni nemohou za to, že jsou chudí. Mohou!

 

MK

 

 

 

7.1.2020

Předsevzetí do roku 2020

New Year´s goals 2020

1 + Číst dále
9.11.2019

Sv. Martin, den hýření a veselí

Saint Martin, day of revelry and merriment

0 + Číst dále
17.9.2019

Zrnková káva na doma

Coffee beans for Home

1 + Číst dále