Martin Krupička

Jak si vytvořit pánský klub

21.7.2019
Gentleman club? No problem.

Je to vlastně moje velmi aktuální otázka, kterou řeším. Postavíte dům a pak přijde zařizování. Jenže v tuto chvíli následuje spravedlivá domácí demokracie o tom, jak vše zařídit. Každý má své právo, kdy hlasy jsou rozděleny spravedlivým způsobem. Muž jeden hlas, každé dítě jeden hlas a žena pět hlasů. Následně probíhá volná diskuse, kdy se sečtou výsledky a vítězný názor vyhrává.

 

Proč vlastní klub

Již jsem o tom psal v minulosti článek. Každý muž by měl mít doma nějaký vlastní klub, kam by zkrátka a dobře bylo ženám, dětem, podpantoflákům, donašečům a jiným slabým povahám zakázáno vstupovat. Byl by to takový malý ráj. Kdo nechápe, doporučuji navštívit divadelní představení Caveman a hned pochopíte.

 

To fundamentální

Nejideálnějším místem pro takový klub je malý privátní, domácí, vinný sklep. Ale kde jej často vzít a nekrást. Proto mnohdy bohatě postačí malá místnost o velkosti cca 10-14 m2, která se snad najde v každém domě, mnohdy i bytě.

 

Taková místnost by měla být opatřena bytelným zámkem a jasným zákazem pro všechny výše uvedené nepřátelské druhy, před nimiž zvláště opatrně. Já si myslím, že by zkrátka žena měla mít zcela zakázaný vstup a to i včetně úklidu. O tom později.

 

Základní nutné vybavení

 • Pohodlná křesla a sedačka – To je zcela zásadní vybavení, přičemž jedno křeslo by mělo být navždy rezervováno a používáno pouze vámi. Host nehost, tohle jsou prostě vaše pravidla.
 • Stolek – Nic velkého není potřeba. Na tuto plochu by se mělo vejít 4x pivo, 4x sklenička na cognac a doprostřed talíř na jídlo. Více není zase potřeba.
 • TV – Někdo by řekl, že tento šílený stroj kazí zábavu, ale popravdě hokej, fotbal, rugby nebo zajímavý film s přáteli je také argument ne?
 • Bar – Však o tom to celé je. Krásný bar pro destiláty, víno, skleničky a další důležité věci, jako např. humidor.
 • Lednice a chladnička na víno – Obojí je super, lze zakoupit takovou tu malou chladničku, jakou máte v kanceláři, není problém, jen ať se tam vejde cca 18 piv a 6 lahví vína.
 • Rychlovarná konvice – Někdy je zkrátka klasický „turek“ požehnáním z nebes. Obyčejnou rychlovarnou konvici dnes pořídíte za pár stokorun.
 • Koberec – Asi je to hezké, ale na druhou stranu je to lapač prachu a popravdě, váš klub není na běžnou, každodenní účast. Takže za mě ne. Kdo by se s tím pořád vysával.
 • Květiny – Hloupost, víc se k tomu nemá cenu vyjadřovat.
 • Obrazy – Dle vkusu každého soudruha.
 • Lampa – Občas je i třeba komornější atmosféra.
 • Malá knihovna – Tak se pozná osobnost.

 

 Závěrem

Když dopisuji tyto řádky, úplně slyším svoji partnerku, která je jinak naprosto úžasná, jak se někdy podivuji nad tím, jak vypadá naše bydlení a ona mi odpovídá v nadsázce, ale vždyť ty jsi rád. Na jednu stranu ano. Ale někdy prostě chci mít jen svůj svět. Opravdový muž pochopí.

 

MK

30.3.2020

Co dělat doma?

What to do at home?

1 + Číst dále
13.3.2020

Phu Quoc, pohled plážového povaleče

Phu Quoc. My view

3 + Číst dále
13.2.2020

Válka priorit

War of priorities

3 + Číst dále