Martin Krupička

Jak si vytvořit pánský klub

21.7.2019
Gentleman club? No problem.

Je to vlastně moje velmi aktuální otázka, kterou řeším. Postavíte dům a pak přijde zařizování. Jenže v tuto chvíli následuje spravedlivá domácí demokracie o tom, jak vše zařídit. Každý má své právo, kdy hlasy jsou rozděleny spravedlivým způsobem. Muž jeden hlas, každé dítě jeden hlas a žena pět hlasů. Následně probíhá volná diskuse, kdy se sečtou výsledky a vítězný názor vyhrává.

 

Proč vlastní klub

Již jsem o tom psal v minulosti článek. Každý muž by měl mít doma nějaký vlastní klub, kam by zkrátka a dobře bylo ženám, dětem, podpantoflákům, donašečům a jiným slabým povahám zakázáno vstupovat. Byl by to takový malý ráj. Kdo nechápe, doporučuji navštívit divadelní představení Caveman a hned pochopíte.

 

To fundamentální

Nejideálnějším místem pro takový klub je malý privátní, domácí, vinný sklep. Ale kde jej často vzít a nekrást. Proto mnohdy bohatě postačí malá místnost o velkosti cca 10-14 m2, která se snad najde v každém domě, mnohdy i bytě.

 

Taková místnost by měla být opatřena bytelným zámkem a jasným zákazem pro všechny výše uvedené nepřátelské druhy, před nimiž zvláště opatrně. Já si myslím, že by zkrátka žena měla mít zcela zakázaný vstup a to i včetně úklidu. O tom později.

 

Základní nutné vybavení

 • Pohodlná křesla a sedačka – To je zcela zásadní vybavení, přičemž jedno křeslo by mělo být navždy rezervováno a používáno pouze vámi. Host nehost, tohle jsou prostě vaše pravidla.
 • Stolek – Nic velkého není potřeba. Na tuto plochu by se mělo vejít 4x pivo, 4x sklenička na cognac a doprostřed talíř na jídlo. Více není zase potřeba.
 • TV – Někdo by řekl, že tento šílený stroj kazí zábavu, ale popravdě hokej, fotbal, rugby nebo zajímavý film s přáteli je také argument ne?
 • Bar – Však o tom to celé je. Krásný bar pro destiláty, víno, skleničky a další důležité věci, jako např. humidor.
 • Lednice a chladnička na víno – Obojí je super, lze zakoupit takovou tu malou chladničku, jakou máte v kanceláři, není problém, jen ať se tam vejde cca 18 piv a 6 lahví vína.
 • Rychlovarná konvice – Někdy je zkrátka klasický „turek“ požehnáním z nebes. Obyčejnou rychlovarnou konvici dnes pořídíte za pár stokorun.
 • Koberec – Asi je to hezké, ale na druhou stranu je to lapač prachu a popravdě, váš klub není na běžnou, každodenní účast. Takže za mě ne. Kdo by se s tím pořád vysával.
 • Květiny – Hloupost, víc se k tomu nemá cenu vyjadřovat.
 • Obrazy – Dle vkusu každého soudruha.
 • Lampa – Občas je i třeba komornější atmosféra.
 • Malá knihovna – Tak se pozná osobnost.

 

 Závěrem

Když dopisuji tyto řádky, úplně slyším svoji partnerku, která je jinak naprosto úžasná, jak se někdy podivuji nad tím, jak vypadá naše bydlení a ona mi odpovídá v nadsázce, ale vždyť ty jsi rád. Na jednu stranu ano. Ale někdy prostě chci mít jen svůj svět. Opravdový muž pochopí.

 

MK

18.8.2019

Bytová otázka? Kde je hranice myslitelného?

Micro flats. Is it still normal?

0 + Číst dále
22.7.2019

Zájmy pro muže aneb nuda nemá šanci

Bored forbidden

0 + Číst dále
15.7.2019

Učme se od žen

Woman our ideal

0 + Číst dále