Martin Krupička

Gentleman je život

23.10.2018
The Gentleman is life

Právě se nacházím na svém každoročním, relaxačním pobytu v lázních, kde nemusím vůbec nic. Úžasné. Starám se pouze o sebe, užívám si klidu a má to na mě blahodárný vliv. Pokud někdo po mě něco chce, přijede a to je pak velmi krásné posezení u kávy a vína.

 

Nicméně, život v lázních bohužel není o lidech, jako jsem já. Dívám se kolem sebe a pozoruji místní návštěvníky často v důchodovém věku. A jelikož to je nezřídka kdy příjemný pohled, musím se zamýšlet nad tím, co se děje s námi muži, když odcházíme na zasloužený odpočinek.

 

Když je duše nemocná

Naprostým základem je pochopení, že nespasíte všechny problémy tohoto světa a každý z nás si musí nést svůj díl odpovědnosti. Z této myšlenky vyplývá hlavní stavební kámen etikoterapie, kdy dochází k uvědomění si, že nejdůležitější na světě jste vy. S vaší duší musíte spolupracovat. Jak se o duši nestaráme, potom to vede k psychosomatickým chorobám, co už se dnes připouští, i když velmi opatrně. Pro každého, komu je víc jak osmnáct roků, je nejdůležitějším člověkem v jeho životě on sám. Miluj sám sebe – v tom není pýcha nebo sobectví.

 

Pokud máme rádi sami sebe, měli bychom se dále zamyslet nad sedmi nejdůležitějšími ničiteli našeho života. Závist, nenávist, křivda, zloba, lítost, strach, trápení se pro jiné.

 

Možná se vám to zdá jako malichernost, někomu to může připadat jako nesmysl, ale přesně tyto negace vedou v konečném důsledku k tomu, že muž po dosažení důchodového věku velmi často chřadne a stává se společenským problémem. Přestává mít radost ze života, nedbá o svůj zevnějšek, hygienu a pro své okolí se je často přítěží.

 

Mentální spoření

Kde tedy začíná náprava? Řešení je ve středním věku. Muž by se totiž neměl připravovat na důchod jen finančním spořením, ke kterému jsem velmi skeptický, ale především svojí vlastní životní úrovní, z níž odmítá slevit. Mám kolem sebe spousty přátel, kteří jsou naprosto elegantní a je jim i 70+. Za svého produktivního života si nakoupili spoustu obleků, košil, bot, doplňků. A co na tom, že nejsou úplně z poslední módní přehlídky. Při jejich vhodném kombinování byste ani nepostřehli, že některé košile mají klidně i dvacet let. Takový muži jsou ozdobou každé společnosti a dokáží oslovit i mnohem mladší ženy.

 

Dnes máme jasný trend, který ukazuje, že je to právě duše a osobní úroveň, která dokáže vzbudit zájem u druhého pohlaví, u osob i daleko mladšího věku. Musíme se jasně ptát, proč ženy kolem věku čtyřiceti let a muži kolem věku padesáti let a výše, jsou jedni z nejatraktivnějších a nejžádanějších ve společnosti. A u nás mužů jsou statistiky ještě mnohem milosrdnější. Zatímco ženy po padesátém roce věku ztrácejí na atraktivitě, muži naopak získávají značnou a doživotní zajímavost. Jenže, jenom někteří. Jenom ti, kdo umí a mohou něco nabídnout. Eleganci, všeobecný rozhled, společenské postavení, šarm a osobní úroveň. Finanční zabezpečení v tom často nehraje roli. Tento předpotopní názor mají velmi často prázdní lidé.

 

 

Jděte si tvrdě za svým

Moji drazí čtenáři tohoto blogu, musíme si přiznat smutnou zprávu, která pro vás může být v konečném důsledku pozitivní. Konkurence je slabá. Neoholení, zamračení bručouni, oblečení do posledních výstřelků tržnice jsou smutnou realitou dneška. Nedávno jsem volal svému velmi dobrému příteli do Mariánských lázní, který mi na mou otázku smutně odpověděl: Myslel jsem, že se zúčastním soutěže o lázeňského šviháka, bohužel, vyhrál jsem první den kontumačně. Není se s kým poměřovat. Pokud byste se mě zeptali, jakou příčku jsem osadil já, musel bych zopakovat slova mého přítele. Vyhrál jsem kontumačně, není se s kým poměřovat. Jsem tu jediný, kdo má kravatu, ba dokonce možná jediný, kdo má oblek.

 

Muži povstaňte

Nikdy slevujte ze svých zásad a ideálů. Není nic jednoduššího, nežli klesnout dolů a nic těžšího, než se vrátit na vrchol. Máme jasnou rovnoprávnost. Pokud o sebe ženy dbají do vysokého věku, mají svůj nárok na kávičky, dortíčky, dostaveníčka, divadla, musíme požadovat, aby i muž měl svůj díl koláče.

 

Dovolte mi být v tomto případě velmi tvrdý. Muž má přímo povinnost vůči dalším generacím být v jistém směru pánem tvorstva. Dáváme příklad novým generacím mužů, jak žít a ukazujeme dívkám, jaké partnery by si měli najít. Pokud chceme pro naše potomky to nejlepší, musíme jít sami příkladem. Hledáme-li životní úroveň, eleganci, hledejme jí v prvé řadě sami v sobě. V dnešní době to není žena, za kterou se muži otáčí, ale v bídné konkurenci a šedi podprůměrnosti byste to měli být vy, kdož projdete a spočinou na vás oči všech přítomných žen. Odmítám se vzdát své úrovně odívání, vynikající kávy, skleničky vína a večer dobrého koňaku.

 

Chce se mi zvolat vlastenecké svůj k svému. Muž by měl být v prvé řadě svojí ženou k tomuto stylu a typu chování podporován. Pokud to žena neumí, není to opravdová žena. Když mi v minulém vztahu odmítala přítelkyně žehlit košile, neváhal jsem ani chvilku. Tuto činnost umím perfektně sám a došlo k okamžité výměně partnerky. Nelze na jednu stranu mít elegantního muže a na druhou stranu mu říkat, že mikina je „in“. Není. Chce-li žena gentlemana, musí být i ona dáma. Jak by to skončilo? Za dvacet let bych možná dostal na vánoce své první kapsáče.

  

Závěrem

S nekonečnou láskou vzpomínám na svoji babičku, které pokaždé závistivé kolegyně říkali na zájezdu: Paní Krupičková, váš muž je ozdobou každého výletu. A já tuto rodinnou tradici rušit nehodlám. Přátelé, muži, gentlemani. Milujte se a buďte nejdůležitější ve vašem životě. Zasloužíte si to nejlepší. Český národ potřebuje novou, sebevědomou generaci a já nám věřím a vždy budu věřit v nás muže, protože vzdát se je horší nežli smrt.

 

Článek v žádném případě nemá za cíl zesměšňovat osoby důchodového věku. Pouze upozorňuje na nešvary v dnešní společnosti, kdy jsou tito lidé často okrádáni svými dětmi, příbuznými, agresivními obchodníky, případně u nich zvítězila nesmyslná spořivost a životní apatie. Autor naopak tvrdí, žijte, co to dá. 

 

MK  

Martin

Tak to jsem rád že bojuji za novou sebevědomou generaci - chodím totiž do zaměstnání v obleku ačkoliv mě to dress code nenařizuje. Přijde mi že většina lidí se necítí ve formálním oblečení tak nějak dobře. U mě je toto naopak radši si vezmu sako než tričko ale asi je to všechno v hlavě a o pocitu - co naplat z kohouta páva neuděláš.

Martin Krupička

Dobrý den, sako je úžasně praktická věc a naprosto nechápu, proč se lidem nelíbí. Možná kdyby si rozpárali kapsy a začali je využívat.... Kdo ví. Nicméně jste mi připomněl moji spolužákyni ze střední školy, když nám vyprávěla, jak si vybírá své partnery podle tatínka, který se vždy ráno oholil, použil úžasnou vodu po holení a šel jí vzbudit. Každé ráno jí budila vůně jejího dokonalého otce a ona říkala, že s jiným typem muže by nemohla ani žít. Tak to jen možná k zamyšlení. MK

arachni_name`--

1

arachni_name

1

arachni_name

1)

arachni_name)

1

arachni_name

1`--

9.11.2019

Sv. Martin, den hýření a veselí

Saint Martin, day of revelry and merriment

0 + Číst dále
17.9.2019

Zrnková káva na doma

Coffee beans for Home

1 + Číst dále
18.8.2019

Bytová otázka? Kde je hranice myslitelného?

Micro flats. Is it still normal?

1 + Číst dále