Martin Krupička

Den otců k zamyšlení

1.6.2018
Father´s day for modern gentleman

Předem tohoto článku upozorňuji, že nehodlám být společensky korektní. Jedná se pouze o můj osobní pohled na tento svátek a ne každý se s mým postavením může ztotožnit.

 

Neznalost vytváří lež

17. června 2018 bude většina mužů slavit den otců. Hurá. Také jsi dokonce někdo všiml, že existujeme, že dýcháme a že máme ve společnosti neodmyslitelnou roli, která je v poslední době tak významně dehonestována.

 

Naprosto nesnáším argumenty žen a dívek, které mi říkají, že Den otců je nějaký umělý, nový a nesmyslný svátek. Není. Jen ty ženy, které to tvrdí jsou často nevzdělané a hloupé. Hloupé proto, že nedokáží ocenit roli svých mužů jako otců a nevzdělané, protože vůbec o historii tohoto svátku nic neví.

 

Tak předně si musíme říci, že Mezinárodní den žen byl poprvé oficiálně slaven 28. února 1909 v USA. Den matek má sice své nejhlubší kořeny již v 16. století v staré dobré Anglii, avšak poprvé byl slaven v roce 1908 také v USA, oficiálně nicméně až v 1914. V Československu se díky Alici Masarykové začalo slavit od roku 1923. A nyní zcela překvapivě, první den otců byl…….., víte kdy a kde? 19. června 1910 v USA ve státě Washington, přesně v městečku Spokane! Tak a je to. Takže první argument, že se jedná o nějaký novodobý marketing, je vyvrácen.

 

Historie a důvod vzniku

Dalším překvapením je, kdo prosadil tento den. Slyším spousty nesmyslů, jak se tak stalo nějakým lobbingem mužů. Nesmysl. Cherchez la femme. Tuto tradici založila Američanka Sonora Smart Doddová, už jen jméno Smart, která chtěla vzdát úctu svému ovdovělému otci, který se o ni a její čtyři sourozence, tedy pět děti, dokázal postarat. Den otců není tedy ničím jiným než dnem narození právě jejího otce. V roce 1966 americký prezident Lyndon Johnson vyhlašuje tento svátek za oficiální. Takže milé dámy, nemáte patent na vše.

  

Ženy smyslů zbavené

Již jsem o tom psal článek, jak jsou dnes moderní ženy zahleděné sami do sebe a neustále dokola opakují porod, porod, porod, až se z tohoto slova stal jeden z nejsilnějších marketingových nástrojů, schopných ovládat celou společnost. Porod a porodní bolesti jsou naprosto brutální manipulací, kterou jsou muži doslova ubíjeni. Ve dvou článcích Moderní otec bez zdravého rozumu, jsem o tom psal a myslím, že se v tom každý normální muž najde a každá normální žena se minimálně zamyslí.

 

Tak tedy ve zkratce je třeba si milé dámy uvědomit, že pár není žena. Pár je žena a muž. Sorry jako, jsem věřící. Takže, žena a muž. A pokud žena nepochopí a snaží se vymazat muže, ničí padesát procent tohoto i svého světa.

 

Vraťme mužům koule

Ještě před sto lety bylo naprosto nemyslitelné, aby muž tlačil kočárek. Wau. A dnes? Dnes nám všechny povinnosti muže zůstali, měli bychom materiálně zabezpečit rodinu, ale zároveň máme krmit, přebalovat, jezdit s kočárkem, nosit, zařizovat, umývat, uklízet, tišit, konejšit, vychovávat a tisíc dalších věci a to bez jediného slova vděku případně uznání. Přijde vám to normální? Pokud ano, tak jste naprostí blázni. Jděte na toaletu a podívejte se dolů a dlouze přemýšlejte.

 

Já to prostě vidím jinak. Nicméně tématem tohoto článku je Den otců. Nezapomeňte na něj. Jak již bylo napsáno, muži to neměli nikdy těžší nežli v této době. Proto mi přijde naprosto hloupé, chce-li žena, aby si muž vzpomněl na Mezinárodní den žen, Den matek, První máj, u hlupáků sv. Valentýna, ale vy muži se svým dnem nám dejte pokoj! Proč? No vy můžete, spíše musíte, nám vymyslet dárek a hýčkat nás, ale nás s tím svým neotravujte. Je to blbost. Nějaký Den otců? Tohle jsem slýchal i já. No a tak jsem to vyřešil.

 

Rebel

Můj osobní postoj k tomuto dni je takový, že máte vlastně pouze tři možnosti. Pořád na toaletě přemýšlet k čemu to dole máte, nebo mít úžasnou ženu, která vás respektuje, udělá pro vás vše, případně se prostě sebrat a udělat si s podobnými přáteli pravý, poctivý Den otců, plný všeho, co máme rádi, s obrovskou cedulkou ŽENÁM VSTUP ZAKÁZÁN. Když jste nám nedokázaly poděkovat, za tisíc a jednu věc, kterou pro rodinu den co den děláme, nyní nás na jeden den nechte být.

 

Muž v hlavní roli

Ať již uděláte cokoli dámy, neplňte si svá přání. Jste matky, avšak ne otcové. My jsme tu hlavní. A nic neřeší, že večer muž dostane nějaký dárek. Je třeba pochopit již název: Den otců. Není to pět minut večer na dárek. Je to DEN! Zkuste nám dát volno od všech starostí, povinností, prací atd.. Ráno nám připravte dobrou snídaní a hýčkejte si nás dobrým jídlem, pitím a svojí pozorností až do večera. Den otců by měl být podle mého názoru den relaxu, pohody a nulových povinností. Pokud toto dokáže žena respektovat, pak za to skutečně stojí.

 

Závěrem

Pokud chceme rovnoprávnost mezi muži a ženami, pak bychom si neměli vyzobávat to, co se nám hodí a co ne. V poslední době mi přijde, že opravdový muž je ohroženým druhem a kolo dějin je k nám opravdu nemilosrdné. O to více je třeba dbát na to, abychom se neztratili. Mužům zpět jejich práva. Jak mi říkal jeden významný poradce: Martine, největší pokrok bývá často cesta zpět. Tak to jen k zamyšlení.

 

MK

Luděk

Nekorektní :-) pravdivé :-) Nicméně pomáhání s výchovou a obstaráváním bebáků by mělo probíhat

Martin Krupička

Dobrý den, určitě. Miluji být jak se u nás říká tatino. Ale pořád chci zůstat muž. Tak ať se nám dílo daří. MK

Vašek

Martine, klobouk dolů. Já dodám, pro všechny feministky a podobné stvoření, aby si udělali výlet na půl roku do Saúdské Arábie, a tam poznají co je rovnoprávnost... Každopádně bych rád požádal o možnost zkopírování článku na můj portál. I když vidím řadu kontroverzi, které mnoho žen nerozdýchá (i když alespoň doufám, že vím jak to opravdu myslíš), tak já se pod tvá slova hrdě podepíšu....

Martin Krupička

Dobrý den, pokud vás článek zaujal, nemám s tím problém. Nedávno jsem viděl dokument o mém oblíbenci princi Philipovi. Byla tam krásná část. Princ Philip vezl královnu Alžbětu autem velice rychle. V každé zatáčce královna lehce hekla. Pak Philip prudce zastavil, obrátil se na Alžbětu a řekl jí: Ještě jednou hekneš, vysadím tě a půjdeš pěšky. Opět se následně rozjel a jízda byla ještě divočejší. Alžběta byla celou dobu jako pěna. Ani jediná hláska. Když dorazili na místo, asistentka (nebo někdo takový), která jela s nimi, se královny zeptala: Madam, proč jste to dovolila, aby se k vám takto choval. Královna s klidem odpověděla: Protože vím, že kdybych hekla, tak by mě skutečně vysadil a já bych musela skutečně pěšky. Je to historka úsměvná, ale její výsost Alžběta a princ Philip mají neuvěřitelně krásné manželství a dodnes se oba milují, i přesto, že ona byla vždy první a on byl vždy ve stínu. Ona však byla a je moudrá a vždy věděla, že mu musí dát pocit být muž. Více takových žen. Je hrozné, že královna to chápe a mnohdy naše partnerky se chovají velmi podivně. Budu nám přát více takových panovnic po našem boku. MK

Fitflop Sandals Sale

F*ckin?remarkable things here. I am very glad to see your post. Thanks a lot and im looking forward to contact you. Will you please drop me a mail? Fitflop Sandals Sale http://www.fitflopssaleclearanceuk.com/fitflop-sandals-sale-c7.html

5.4.2019

Sebemotivace. Nikdo jiný to za vás neudělá.

How to motivate yourself.

0 + Číst dále
5.3.2019

Valentýn? No ten nám tu ještě chyběl.

Saint Valentine? Unnecessary hysteria.

3 + Číst dále
11.1.2019

Mužem po třicítce? Upřímně, je to skvělé.

The best age for men.

3 + Číst dále