Martin Krupička

Whisky tip roku 2019

4.12.2018
The best tip of the year 2019

Krásný den vám všem, mým milým čtenářům a čtenářkám. V minulé diskusi jsem vás oslovil s nabídkou aktivní účasti na článku, kdy bychom mohli vyhlásit soutěž, které byste se mohli aktivně zúčastnit. Velmi jsem pracoval, přemýšlel a mohu říci, dobrá věc se podařila. Dokonce jsem pro vás zajistil i velice, velice krásné ceny, které jistě každý z vás využije. A ba co více, vyhrát můžete již v samotném průběhu, což si myslím, že je velice pěkné.

Zadání soutěže

Napište mi do komentářů jeden tip na láhev (jeden člověk – jeden tip), která si myslíte, že bude mít během roku 2019 nejvyšší finanční zhodnocení.

• Pořizovací cena láhve: do 5000,- Kč
  • Pokud někdo láhev navrhnul, již je to jeho tip a každý následující stejný tip je již neplatný.
  • Láhev musí být ke koupi veřejně, běžným způsobem, nesmí být dostupná např. pouze pro registrované osoby, členy klubu nebo v pořadníku atd..
  • Minimální počet pro veřejný prodej je 15 kusů, tj. alespoň 15 osob musí mít možnost si tuto láhev zakoupit v průběhu prosince 2018.
  • K vyjádření konečné ceny bude sloužit aritmetický průměr nejnižší ceny na aukci a ceny uvedené na wine searcheru. Myslím si, že není fér brát jako nejnižší hodnotu jednu prodanou láhev pod cenou někde v Taraligapatánu. Proto aritmetický průměr soukromých aukcí a maloobchodních cen. (příklad: V aukci se láhev prodá za 50 dolarů, na wine searcheru bude oficiální cena 60 dolarů, výsledná cena pro soutěž je 55 dolarů.)
  • Ukončení tipů 31. prosince 2018. Následně napíši poslední komentář a vše, co bude pod ním, bude neplatné.
  • Pro uznání tipu je potřeba sesouhlasení s osobou. Tj. jakmile napíšete do komentáře svůj tip, pošlete mi prosím zprávu prostřednictvím blogu na email. Mohu vám slíbit, že žádná data nebudou zneužita. Nemám jediný důvod někoho žádat např. o like na FB stránky, či jinak využívat vašich emailů, což mi přijde směšné. Myslím si, že ty dva roky, co spolu komunikujeme, jsou dostatečnou zárukou. Dalších záruk tudíž není třeba, protože buďto důvěru máte, nebo nemáte. Hotovo
  • Vyhodnocení soutěže proběhne v lednu 2020. 

Vroucí přání

Vyhlášení této soutěže je pouze moje soukromá aktivita, nestojí za ní žádná společnost, žádný marketing, žádná třetí osoba. Jediným důvodem je můj slib a prostý fakt, že mě ještě stále baví psát tento blog, zatímco „konkurence“ již psaní zcela ukončila nebo zcela zásadním způsobem omezila. Opravdu je to velice náročné, ale nestěžuji si. Proto bych byl velice rád, aby všichni přistupovali k této soutěži gentlemansky, nehledali nějaká zvýhodnění, kličky apod.. Žádám o maximálně vstřícný přístup, jeden člověk, jeden tip. Co tím chtěl autor sdělit, není asi třeba dále rozebírat. Co jsem chtěl říci, pochopil asi každý.

Závěrem

Upřímně a velice rád se budu těšit na vaše tipy a vzájemnou interakci. Protože jsem ale vyhlásil soutěž a k té patří ceny, budu v lednu 2019 losovat z vás všech, kdo se zúčastníte, 3x velmi zajímavý poukaz na mimořádnou masáž, která je natolik jiná a originální, že zcela určitě stojí za to, poznat tento zážitek na vlastní kůži. Více informací na http://www.liangtse.cz/ Tyto tři poukazy jsem dostal k dispozici od partnera k využití na vánoce, s jeho souhlasem však účel měním, a dávám je jako první, snad ne poslední, cenu, do této soutěže.

MK

Vašek

Glenlivet Code Vím, co si o tomto myslíte. I tak tomu věřím že to své zákazníky mít bude a i že se zhodnotí...

Martin Krupička

Dobrý den, tip přijat. MK

Jirka

Zhodnoceni financni? Proc ne procentualni kdyz se jedna o investice? Myslim ze procentni ma lepsi vypovydajici hodnotu

Martin Krupička

Dobrý den, myslím si, že levné láhve by tím ve značné výhodě. Berme to např. jako u box. Váhová kategorie je od-do. Pokud závodník není na nejvyšší možné váze, je to jeho problém. To neznamená, že nemůže vyhrát. MK

Lucka

Soutezni tip na whisky. NIKKA THE NIKKA 12y.

Martin Krupička

Přema

The Macallan Concept No. 1, sice bude v prodeji az od ledna 2019, nicmene uz nyni je k dispozici v Dubaji na letisti.

Martin Krupička

Martin Krupička

Dobrý den, je možné zvážení méně kontroverzního tipu? MK

Richard

Zdravím všechny. Zatím ještě nemám tip, ale rád bych pochválil tento článek a anketu. Super nápad. Chválím

Martin Krupička

Dobrý den, není třeba spěchat, prosinec je dlouhý. Budeme se těšit na váš tip. MK

Richard

Zdravím všechny. Zatím ještě nemám tip, ale rád bych pochválil tento článek a anketu. Super nápad. Chválím

Martin

Myslel jsem Macallan, Bowmore nebo nějaká japonka ale Tipnu si Glendronach 15 Revival 2018. Jelikož na LMDW byl během týdne fuč a to nabízeli 3 lahve na zákazníka. Většinou prodávali a prodávají 1-2 lahve na klienta. Lidi po tý zelený mrše dělaj jak šílený.

Martin Krupička

Dobrý den, velmi těžké sehnat, ale nakonec ok, dá se. Tip přijat. MK

Antonín

Suntory Hibiki Harmony / 30th Anniversary

Martin Krupička

Dobrý den, bohužel tato láhev se prodává dráž než je 5000,- Kč. Děkuji za pochopení. MK

Luděk

Dobry den Martine, muj tip Aberfeldy 21

Martin Krupička

Luděk

Martin a Glendronach 15 je sakra dobrej tip, lidi po ni vazne jdou :-)

Kony

Glendronach Parliament Sherry Cask 21yo

Martin Krupička

Pavel

mám rád Kavalan ... tak například Kavalan Solist ex-Bourbon Cask :)

Martin Krupička

Martin

Hmm tak LMDW opět ten nový Revival naskladnili - stále limit 3 láhve. Je to zajímavé minulý týden bylo vyprodáno. Včera 4.12. taky a dnes 5.12. v 1:00 ráno je opět skladem - asi nechali bokem na vánoce :-) Cena zůstala stejná jako před 14dny. Ta láhev se měla prodávat říjen jen v palírně a od listopadu všude - ale celý listopad je hůře dostupná - koupit se však dá, jednu mám doma.

Martin Krupička

Dobrý den, jak jsem psal výše, láhev přijata. MK

venak

Můj tip je Glenlivet Guardian´s Chapter

Martin Krupička

Martin Krupička

Krásný den všem, jak je vidět, každý volí svoji taktiku. Někdo vystřelil, aby mu tip nikdo nevzal, zatímco je tu skupinka druhých, kteří zatím váhají a vyčkávají. Tak uvidíme, chápu, že situace není vůbec jednoduchá. MK

Antonín

Dobrý den Martine, místo tipu výše Suntory Hibiki Harmony / 30th Anniversary, dávám nový tip ARRAN BRODICK BAY THE EXPLORERS SERIES VOL.1.

Martin Krupička

TomasK

Dalmore Pioneer Edition 44%

TomasK

Dalmore Pioneer Edition 44%

Martin Krupička

Janči

Dobrý deň. Ardbeg Auriverdes.

Martin Krupička

Dobrý den, díky zahraničním trhům, tip přijat. V ČR za tuto láhev chtějí skoro 9000,- Kč. Šílené. MK

Jirka AC

Glenmorangie Astar

Martin Krupička

Dobrý den, druhá edice, tip přijat. MK

Vaclav

Dobry den, Martine. Můj tip je Auchentoshan 21y Rare. Dekuji za skvělou anketu a přeji všem krásný Advent.

Martin Krupička

Jirka AC

Glenmorangie Astar

Pavluscha

Můj tip je láhev, které věřím, že brzy získá na hodnotě. Třeba už v roce 2019. Old Pulteney 17yo

Martin Krupička

Aleš

Můj tip je Yamazaki 12y, na whisky.de se stále dá koupit bez problémů za cenu hluboko pod 5 tisíc.

Martin Krupička

Dobrý den, tip přijat. Sázka na hodně divokou kartu, ale může se vyplatit. MK

Michal

Dobrý den, můj tip je Hakushu 12yo.

Martin Krupička

Dobrý den, tip přijat. Zajímavý volba. MK

psiiik

Macallan Edition No. 3

Martin Krupička

Dobrý den, zajímavý tip, jen se jeho cena pohybuje kolem 250 liber. Můžeme spekulovat o americkém trhu, kde je cena nižší. Lze tuto láhev někde běžně v Evropě zakoupit do 5000,- Kč? MK

Martin Krupička

Dobrý den, po následné konverzaci tip přijat. MK

JarK

Zdravím, můj tip je Glen Grant 18y.

Martin Krupička

MartinL

Můj tip: The Macallan 18 Year Old Triple Cask, bude-li nad limit pak The Macallan 15 Year Old Triple Cask

Martin Krupička

Dobrý den, i přes slevu se pohybuje u 18y varianty za 200 liber, ale 15y varianta je v pohodě, takže tip přijat. MK

Martin Krupička

Dobrý den, i přes slevu se pohybuje u 18y varianty za 200 liber, ale 15y varianta je v pohodě, takže tip přijat. MK

psiiik

Slovy klasika: Nechci byt kverulant, ale Concept no.1 nesplnuje hned nekolik pravidel :) Jinak tip velmi dobry dle meho.

Martin Krupička

Dobrý den, konkrétně? Máte na mysli veřejnost prodeje? A jak to vidí ostatní? MK

richard

Dobrý den, jak se bude určovat počáteční cena, ze které se bude počítat zhodnocení a k jakému datu?

Martin Krupička

Dobrý den, zatím to vypadá na nejnižší maloobchodní cenu, protože většina láhví jsou do určité míry novinky. V případě nutnosti to aritmetický průměr. MK

Patrik

Dobrý den Martine. Tip do soutěže: GLENMORANGIE 18Y 43% 0.7L

Martin Krupička

Katy

Dobrý den, tip : Bushmills 21

Martin Krupička

Aleš

Také bych spíše Macallan Concept nepovolil, chápal bych podle shora uvedených pravidel, že si může 15 lidí tady z blogu bez větších zásadních obtíží (celních a poštovních např.) whisky za cenu v daném limitu normálně koupit, sehnat, protože je k disposici. Těžko je sice možné rozporovat, že si tu whisky nemůže 15 lidí koupit, to může i víc, ale ne odsud na základě zde uveřejněného tipu.

psiiik

Je to docela zabava :) Vezmu to poporade: no.3 je dostupna na whiskay.com a taktez na amazonu. Plus vami zminene staty. Pokud je to v poradku OK a dekuji. Pokud ne, muzeme zamenit za no.4. Co se tyce Conceptu, tak uz vcera (5.12.2018) byla zprava na foru, ze i v Dubaji je aktualne vyprodana. Ovsem to muze byt jen takove placnuti do vody. Znama je aktualne v Dubaji a ma za ukol to zjistit a zajistit, pokud ji budou mit :) To je ale vse jedno, protoze to je TR (2019) a nez bude v klasickem prodeji chvili to potrva a z Dutyfree na letisti vam balicek nikdo posilat domu nebude :D Jinak je mi to ale jedno, to bylo jen takove pratelske rypnuti. Na tuto lahev se moc tesim.

Martin Krupička

Dobrý den, za mě je to OK. Nerad dělám věci nahodile. U Macallanu nám tato konverzace v září hodí, abychom se na argumentaci podívali zpětně. Takže toliko důvod. Teď je to jasně definované.

PavelM

Dobrý den všem...něco z domova ... tipuji Hammerhead 28

Martin Krupička

psiiik

To je dobra strategie s ceskou kotlinou. Viz Gold Cock. Zdeny ted zase neco lahvoval pro Black stuff a urcite to bude mit uspech. Ona je to totiz dobra whisky. A vzhledem k tomu, ze to nikoho ve svete nezajima, tak se cena v CR vysroubuje do nesmyslu a je to :) Papirove zlaty dul. Ze to nikdo nekoupi za tu cenu je vec druha :D

Martin Krupička

Dobrý den, velmi možný pohled. MK

Martin Krupička

Dobrý den, já si jinak myslím, že bych tipoval spíše v roce 2019 stagnaci ceny. I u Gold Cock došlo k investičnímu vystřízlivění. Spíš bych se obával exotických cen jako v USA, kde lze již nyní pozorovat cenu 10 000,- za láhev. Naprosto nereálné. Ale uvidíme. Každopádně stanovení cen jak počátečních, tak konečných bude vcelku oříšek. MK

Martin Krupička

Dobrý den, k Přema: Je možné zvážení méně kontroverzního tipu? MK

Pavel

Martine,můj tip amrut greedy angels 8y

Martin Krupička

Dobrý den, zajímavý tip, ale splňuje podmínku 5000,- Kč? MK

Pavel

Pavel

Milan

Možná tu budu za kacíře, ale single malt whisky ze Skotska nebudou věčně v hledáčku investorů, svoje (investiční) místo budou mít v budoucnu i další šikovné a kvalitní palírny mimo Skotsko. Na svoje výsluní čekají i blendky, na které se (zatím) investoři dívají tak nějak skrze prsty. Mým tipem je relativně mladá, ale již tituly sbírající britská palírna The English a jejich Original 43% 0,7 - držitel Zlatá medaile v roce 2017 na soutěži světových destilátů v San Francisku. Poblouznění z japonských whisek nebude trvat věčně, už teď jsou ceny zcela mimo mísu a budou ještě více, jen úplný blázen či neznalec by to za tyto ceny dnes kupoval. https://www.englishwhisky.co.uk/online-shop/english-whisky/the-english-original-820

Martin Krupička

Dobrý den, s vaší láhví není problém, tip byl přijat. MK

Petr44

Dobry večer všem, můj typ Aberlour 18

Martin Krupička

Pavel

Martine,mohu tedy změnit tip z amrut greedy na kavalan solist vinho baroque? Diky

Martin Krupička

Dobrý den, no bude to oříšek určovat cenu, ale díky Best drink tip přijat. MK

Kamil H.

Dobrý den. Také se přidám: Arran 21 year old (2018,core range)

Martin Krupička

Kamil H.

Dobrý den. Také se přidám: Arran 21 year old (2018,core range)

Ondřej Heimerle

Dobrý den, zkusím Bowmore Devils Cask III

Martin Krupička

Dobrý den, sice těsně, ale láhev přesahuje cenu 5000,- Kč. MK

Filip

Zdravím, můj tip je Dingle Second Single Pot Still Whiskey.

Martin Krupička

Dobrý den, zajímavá láhev, ale lze koupit 15 ks? I v Německu je na objednání, což z praxe moc důvěru nevzbuzuje. Velice děkuji. MK

Martin

Já bych jako výchozí cenu stanovil doporučenou prodejní cenu výrobce (rrp, srp, msrp atd.) ta se dá většinou na internetu dohledat. Např. Bowmore Devils Cask III viz. amazon co uk RRP 196 liber co na tom že Whisky Exchange ji má za 190Liber a Whisky DE za 178EUR. Libra není Euro že. --- Konečná cena asi např. 3 online aukční weby plus pokud to bude prodávat ještě nějaký e-shop tak např. 3 e-shopy a všechno to nějak zprůměrovat. Jen návrh (slovo do pranice).

Martin Krupička

Dobrý den, stanovení ceny jak počáteční, tak konečné bude velmi zajímavá diskuse, ale nakonec věřím ve dvě věci. 1) gentlemanský způsob zvítězí 2) vítězná láhev bude vysoce převyšovat všechny ostatní. Dnes tu vidím spoustu zajímavých uvažování, které jsou i pro mě inspirativní. Musím uznat, že myšlenkové pochody spousty z vás, jsou naprosto úžasné a je z nich vidět, jak se za poslední rok, dva, komunita investorů do whisky změnila. Ten pokrok je obrovský. Cenu jistě nějakým způsobem stanovíme, ale cesta bude velmi často individuální. Nějaké láhve jsou ke koupi pouze v zahraničí, některé i v ČR, některé jsou více v eshopech a bude také záležet na počtu láhví k prodeji atd.. Nyní bych se soustředil na fakt, abychom nominovali maximální počet láhví a v lednu 2019 vyjde článek kde se pokusím stanovit počáteční soutěžní cenu a napíši také, jak jsem k té ceně došel. Celý postup bude k diskusi, ale podmínkou je, aby do 31. 01. 2019 byla cena jasně daná bez pochyb. Osobně budu doufat, že dojde k dohodě, protože já jsem ten poslední, kdo bych chtěl někoho zvýhodnit, případně protěžovat. Tady přeci není jediný důvod. Naopak. MK

Viktor Sedlak

White Walker by Johnnie Walker.. #128513;#128513;..když se blíží ta zima...

Martin Krupička

Filip

Tak je otázka jestli 15 kusů, ale v Master of Malt se teď dá koupit. https://www.masterofmalt.com/whiskies/the-dingle-distillery/dingle-second-single-pot-still-whiskey/

Martin Krupička

Dobrý den, DE + UK, tip přijat. MK

jirka

Glengoyne Teapot Dram Batch 006 https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/121412/glengoyne-teapot-dram startovací cena je jediná ... 90 liber přímo z palírny .-)

Ondřej Heimerle

Dobrý den, Martine, psal jsem Vám svůj komentář ohledně Bowmore Devil III do emailu, kde uvádím, že se dá láhev pořídit do povoleného limitu, nabízí ji 3 německé obchody a 1 anglický. Ale jelikož jste mi neodpověděl, tak to beru, že se o tom už nechcete bavit. Jelikož mi teda láhev neprošla, tak přicházím s dalším tipem a ten je blend od Murray McDavid Air Leth 29y 1988/2018. Díky

Martin Krupička

Dobrý den, prosím o uvedení do komentářů, emaily mi admin pozastavil do chvíle aplikace antispam systému. MK

22.11.2018

Akce Glenfiddich

Discount on Glenfiddich

2 + Číst dále
25.10.2018

Oblíbené obchody

My favorite stores

1 + Číst dále
28.8.2018

Whisky výzva 2018

Whisky challenge 2018

0 + Číst dále