Martin Krupička

Whisky tip roku 2019, počáteční ceny láhví

17.1.2019
The best tip of the year 2019, prices of bottles

Uf, tak jsem dal dohromady první nástřel počátečních cen vámi navrhovaných láhví do soutěže: Whisky tip roku 2019. Vždy jsem se snažil naleznout dva, tři, čtyři zdroje cen, že kterých bychom mohli vycházet při stanovování konečné ceny, přičemž vítězila ta nejnižší. Pro možnost stanovení konečné ceny pro mě bylo důležité, aby prodejní zdroje byly co nejvíce identické, což nám na konci mnohdy ulehčí práci s vyhlášením výsledků.

Ceny láhví nyní neberte jako dogma, ale můj návrh k diskusi. Co mě ale v tuto chvíli trochu trápí, jsou tipy Psiika a Lukáše, kteří zvolili Macallan. Tyto whisky jsou v Evropě 3x až 4x dražší nežli např. v USA. Jak tedy ke stanovení ceny přistupovat? Nevím, nerad bych někomu blížil. Proto dávám k diskusi především jim, abychom se nějak gentlemansky domluvili.

Vašek  - Glenlivet Code

Heureka: 4222,-

Whisky international online: 2850,-

whisky base 2810,-

Cena stanovena na 2810,-

Lucka – Nikka The Nikka 12y

Heureka: 2900,-

Master of malt: 2730,-

Wine searcher 2400,-

Whisky base 2550,-

Cena stanovena na: 2400,-

Martin - Glendronach 15 Revival 2018

Wine searcher: 2900,-

Whisky base: 4050,-

Vinotéka dios v prosinci: 2898,-

Inverurie whisky shop: 1900,- (přidáno a stanovená cena upravena na základě diskuse)

Cena stanovena na: 1900,-

Luděk - Aberfeldy 21

Wine searcher: 4100,-

Heureka: 5700,-

Master of malt: 3800,-

Whisky base: 3800,-

Cena stanovena na: 3800,-

Kony - Glendronach Parliament Sherry Cask 21yo

Heureka: 3000,-

Wine searcher: 3350,-

Master of malt: 3450,-

Whisky base: 2950,-

Cena stanovena na: 2950,-

Pavel - Kavalan Solist ex-Bourbon Cask

Heureka: 2250,-

Wine searcher: 2700,-

Whisky Exchange: 3150,-

Whisky base: 3400,-

Cena stanovena na: 2250,-

Venak - Glenlivet Guardian´s Chapter

Wine searcher: 2000,-

Whisky base: 2550,-

Whiskyworld: 2300,-

Cena stanovena na: 2300,- (Řídíme se evropským trhem. Jeden prodejce na wine searcheru je prostě málo)

Antonín – Arran Brodick Bay the explorers series vol. 1.

Whisky base: 4700,-

Best of wine: 4850,-

Master of malt: 4000,- (avšak již nedostupný)

Whisky auctioner: 4700,-

Cena stanovena na: 4700,-

TomasK - Dalmore Pioneer Edition 44%

Maneo: 4495,-

Wine searcher: 3700,-

Whisky base: 4600,-

Cena stanovena na: 3700,-

Janči - Ardbeg Auriverdes

Heureka: 8900,-

Wine searcher: 3500,-

Whisky exchage: 3700,-

Whisky base: 4200,-

Cena stanovena na: 3500,-

Jirka AC - Glenmorangie Astar

Heureka: 1620,-

Wine searcher: 2170,-

Master of malt: 1790,-

Whisky base: 1740,-

Cena stanovena na: 1620,-

Vaclav - Auchentoshan 21y Rare

Maneo: 3495,-

Wine searcher: 3700,-

Whisky exchange: 3450,-

Whisky base: 4000,-

Cena stanovena na: 3450,-

Pavluscha - Old Pulteney 17y

Top alkohol: 2490,-

Wine searcher: 2450,-

Whisky Exchange: 2200,-

Whisky base: 2450,-

Cena je stanovena na: 2200,-

Aleš - Yamazaki 12y

Heureka: 4685,-

Wine searcher: 3750,-

Really good whisky: 5100,-

Whisky base: 5000,-

Cena stanovena na: 3750,-

Michal - Hakushu 12y

Vinotéka Dios: 4498,-

Wine searcher: 4400,-

Really good whisky: 4700,-

Whisky base: 5200,-

Cena stanovena na: 4400,-

Psiiik - Macallan Edition No. 3

Vinotéka Dios: 3898,- (vyprodáno)

Wine searcher: 2600,- (cenu táhne dolů americký trh)

Third base market and spirits: 2250,-

Really good whisky: 7180,-

Whisky base: 7200,-

Whiskay: 4325,- (doplněno na základě diskuse)

Cena stanovena na: 4325,-

JarK - Glen Grant 18y

Rum house: 3489,-

Wine searcher: 2950,-

Master of malt: 3600,-

Whisky base: 3000,-

MartinL - The Macallan 15 Year Old Triple Cask

Vinotéka Dios: 3168,-

Wine searcher: 2700,-

Whisky Exchange: 2900,-

Whisky base: 3500,-

Cena stanovena na: 2700,-

Patrik – Glenmorangie 18y

Heureka: 2195,-

Wine searcher: 2400,-

Whisky Exchange: 2200,-

Whisky base: 2050,-

Cena je stanovena na: 2050,-

Katy - Bushmills 21y

Heureka: 3933,-

Wine searcher: 4200,-

Master of malt: 4600,-

Whisky base: 4350,-

Cena stanovena na: 3933,-

PavelM - Hammerhead 28y

Maneo: 5995,-

Makro: 4999,- (cena 31. 12. 2018)

Cena stanovena na: 4999,-

Milan - The English Original 43%

Maneo: 1095,-

Wine searcher: 1050,-

Master of malt: 1050,-

Cena stanovena na: 1050,-

Petr44 - Aberlour 18y

Heureka: 2100,-

Wine searcher: 2800,-

Master of malt: 3360,-

Whisky base: 2550,-

Cena stanovena na: 2100,-

Pavel - Kavalan Solist Vinho barique

Heureka: 3050,-

Wine searcher: 4900,-

Master of malt: 5700,-

Cena stanovena na: 3050,-

Kamil H. - Arran 21y (2018)

Master of malt: 3300,-

Whisky base: 2950,-

Ondřej Heimerle - Bowmore Devils Cask III

Heureka: 5614,-

Wine searcher: 4900,-

Whisky Exchange: 5450,-

Whisky base: 5050,-

Cena stanovena na: 4900,-

Filip - Dingle Second Single Pot Still Whiskey

Irish whiskey auctions: 5250,-

Cena stanovena na: 4350,-

Viktor Sedlak - White Walker

Heureka: 995,-

Master of malt: 980,-

Whisky base: 900,-

Cena stanovena na: 900,-

Jirka - Glengoyne Teapot Dram Batch 006

Glengoyne shop: 2600,- (nepodařilo se objednat)

Whisky foundation: 4700,-

Cena stanovena na: 4350,-

Na základě diskuse pod článkem, stanovuji cenu podle Glengoyne shop na : 2585,-

Janek - Buchanans Red Seal 21y

Top alkohol: 3400,-

Rum house: 3298,-

Wine searcher: 3650,-

Whisky Exchange: 7180,-

Cena stanovena na: 3298,-

Lukáš - Macallan Edition No. 4

Hedonism wines: 4750,-

Whisky base: 4300,-

Whisky shop: 5050,-

Central wine merchants: 2050,- (60 lahví skladem)

Cena stanovena na: ???

Závěrem

Některé tipy mi daly skutečně zabrat a byl to oříšek stanovit opravdu fair price. Ale s tím se počítá. Budu se těšit na tradiční diskusi, vše návrhy, dotazy apod.. Dovolte mi také upozornit na určitou vlnu, která zde byla před cca dvěma lety a pořád se cyklicky vrací, a to že v ČR je investiční alkohol předražený. Možná zapsaná data poslouží jako zajímavé srovnání, že všude je chléb o dvou kůrkách a dogma určitě neplatí. Stejně jako v životě.

MK

Jirka

Martine ta glengoyne jde objednat normalne, jeji cena je 90 liber a takto mne celkem.znevyhodnujete...90 liber je pro mne vychozi cena...

Martin Krupička

Dobrý den, je myšleno přes Glengoyne shop? Zkoušel jsem to, ale nepodařilo se. Pokud máte tu zkušenost, že ano, ještě se na to podívám a není problém. Pokud je to jinde, pošlete mi prosím odkaz, bude to i pro ostatní, pak by tedy byla cena s včerejším kurzem 2585,-. MK

Jirka

Jinak ty macallany jsou v americe levnejsi protoze jich tam jde hodne, ovsem dostat lahev do cech aniz by ji dovezl znamy je prakticky nemozne...osobne bych vychazel z cen evropskych...protoze i tady bychom sve flasky prodavali, kdyby nekdo poslal flasku do ameriky tak ji podle prava celnici znici s neprodam tam nic...

Martin Krupička

Dobrý den, je to přesně to, na co jsem i v ceně v článku upozorňoval. Jde o USA a mají zásoby i 60 ks. Pokud bychom připustili, že výchozí položkou bude cena evropská, pak překračujeme u Psiika limit 5000,- Kč. Ale zase na druhou stranu by nebylo fér účastníka vyloučit. To určitě ne, protože ta láhev se během prosince někam posunula. V době tipu splňovala podmínky. Takže lze vycházet z ceny startovací, lednové. MK

Jirka

Ja sem si ten glengoyne normalne objednal pred vanoci kdyz jsem.flasku nominoval, nyni jsem zkousel dat 2 do kosiku a v pohode u placeni jsem to stornoval, nevim proc vam to nejde, mne objednavat primo z palirny jde...

Martin Krupička

Dobrý den, prověřím, pokud je tak, poupravím v článku cenu s odkazem na diskusi. MK

Vašek

Dobrý večer Martine, má podle Vás smysl pořizovat do sbírky Hakushu Distillers Reserve nebo totéž od Yamazaki (Distillers Reserve) ? Mají tyto láhve nějaký investiční potenciál? Děkuji.

Martin Krupička

Dobrý večer, já tu Yamazaki mám a nelituji. Všechny další whisky od této společnosti budou extrémně předražené, takže půjde nahoru i Reserve. U Hakushu je taková investice, že nevíte co s penězi. Za mě zatím ne. MK

Martin B

Dobry vecer, Jirko ten Vas tip Glengoyne ma zaujal. Skusal som objednat, avsak priamo na Slovensko nezasielaju. Nemate prosim jednu flasu naviac? Kupil by som ju od Vas? Dakujem.

Šáfa

Glengoyne šel objednat naprosto v pohodě :-)

Martin Krupička

Dobrý den, děkuji za informaci. MK

Martin

Tak, předně úplně nevím jak to bylo ohledně cen zamýšleno ale z toho co je zde napsáno to vypadá že jste měl v úmyslu posuzovat aktuální cenu od 1.2.2019 do 31.12.2019. Tedy kdo kupoval listopad, prosinec 2018 tak tato cena je irelevantní. Podotýkám že můj Revival 2018 bych za 2900 nekoupil - za to se prodává první edice v aukcích. Doporučená cena byla 62 Liber, já svoji koupil na LMDW za 71 EUR (využil jsem slevy 10 procent) v té době stála 80 EUR www.whisky.fr/glendronach-15-ans.html (nyní vyprodaná). Jak je vidět je kolem této láhve obroský hype, na w..base bylo asi 20 odkazů ze kterých během 14ti dní zůstali aktuální asi ty 4 předražené. Pokud by jste uznal ceny aukcí (sekundární trhy?) tak bych použil cenu 70-80 Liber na SWA byla prosincová aukce prodloužena do ledna a bylo tam 5 kusů - www.scotchwhiskyauctions.com/auctions/131_the-93rd-auction/273660_glendronach-15-year-old-revival - takže jste si mohl do 6 ledna koupit láhev za relativně normální peníze a 25.1. tam budou určitě další. Jak řešit provize a poštovné nevím ostatně asi se bude na konci roku u spousty tipů muset stejně sáhnout k aukcím protože jinde se láhve nebudou už prodávat. Co je fér nevím - pokud by jsme brali cenu obchodů které mají skladem tak mám usměv na tváři protože jsem za 2 měsíce vydělal 1000 korun - na druhou stranu tyto stejné obchody měli ty samé lahve co mají nyní za tu samou cenu i v listopadu - prostě od spekulantů koupí jen minimum spotřebitelů/investorů/sběratelů....

Martin

Mělo být ,,od 1.1.2019,, šotek.

Jirka

Kdyz se domluvite tak klidne objedname glengoyne ve velkym a na Slovensko poslu pres zasilkovnu za par korun...s tim neni problem#128521;

Jirka

Kdyz se domluvite tak klidne objedname glengoyne ve velkym a na Slovensko poslu pres zasilkovnu za par korun...s tim neni problem#128521;

Martin B

Jirko, co je to vo velkom prosim? Kolko flias minimalne mate na mysli?

Jirka

Ja nevim 3-4 protoze postovny je 25 liber...zalezi na vas jak chcete preplacet...

Jirka

Ja nevim 3-4 protoze postovny je 25 liber...zalezi na vas jak chcete preplacet...

Jirka

Martin B

Jirko, to postovne zaplatim aj sam. Ak ste teda ochotny, date mi e-mail, aby som sa vam mohol ozvat, alebo vam mam napisat svoj a vy sa ozvete mne?

jirka

dejte mejl napíšu .-)

Martin B

martinbaksa18@gmail.com

Patrik

Dobrý den Martine, delší dobu přemýšlím, proč nikdy coby investiční tip z Vaší strany nezaznělo ještě stále dostupné Hibiki Harmony a Hibiki Harmony Masters Select. Obojí se dá v ČR stále koupit a cena není nikterak přemrštěná (alespoň z mého pohledu ne). Jaký máte prosím názor na tyto dva kousky z dílny Suntory? Děkuji.

Martin Krupička

Dobrý den, neříkám, že o těchto láhvích nepřemýšlím, ale vždy je to často složité porovnávání, kdy nehraje roli jenom cena, množství, kvalita, ale především dostupnost na trhu a dalších XY podmínek. Láhev, kterou doporučím např. max. v pondělí, možná napíši článek již v neděli, nebude velmi pravděpodobně během ledna vůbec ke koupi, kdežto Hibiki ano. O Hibiki Harmony Masters Select rozhodne prvních 14 dní v únoru. Pak se uvidí. MK

jirka

díky za úpravu ceny Glengoyne Martine .-)

Martin Krupička

Dobrý den, dohody se musí dodržovat. MK

psiiik

Dobry den, ohledne no.3 se situace meni a lahev jde dle ocekavani nahoru, ale stale se da z nekolika zdroju sehnat vice lahvi za cenu do 190 Eur (nejnizsi 169 Eur 5 kusu aktualne), coz je nasich, dejme tomu 4.900,- dle stanovenych pravidel. Jednotlive linky sem nebudu uvadet internet a klavesnici mame vsichni. Postovne do CR u Glengoyne za 2 lahve presne 18 Liber dle faktury. S pozdravem DV

Martin Krupička

Dobrý den, neberte to jako kritiku. Já nyní ten internet procházím a zatím se mi moc nedaří. Stačí vložit prosím jeden odkaz, poupravíme článek jako u Jirky, kde také nebyl problém a máme po dobu trvání soutěže vystaráno. Není to myšleno vůbec špatně. MK

Pavluscha

Dobrý den Martine, zeptám se proč u mého tipu Old Pulteney 17yo není za výchozí považována nejnižší cena a to 2.200 Kč. Děkuji

Martin Krupička

Dobrý den, pouze překlep, který byl obratem napraven. MK

Pavluscha

Dobrý den Martine, zeptám se proč u mého tipu Old Pulteney 17yo není za výchozí považována nejnižší cena a to 2.200 Kč. Děkuji

Pavluscha

psiiik

To se omlouvam Martine, jestli komentar vyznel nerudne. Nebyl to zamer :) Ja bych osobne ted koupil tady: https://www.whiskay.com/product/macallan-edition-no-3/ . Taktez Amazon dorucuje do CR. Bohuzel nemam cas dohledavat 15 dostupnych lahvi do 200 Eur k aktualnimu datu. Vybiral jsem to do souteze v prosinci. Co jsem napsal je 8 kusu rychlym proletnutim.

Martin Krupička

Dobrý den, vůbec není třeba, tento odkaz naprosto stačí. 169 euro, nic proti ničemu. Za mě je to jasné. MK

Martin Krupička

Dobrý den, zápis upraven. MK

Martin P

@Jirka, @Martin B. Zdravím, pokud je to možné, rád bych se k vám připojil s nákupem glengoyne. Pokud jste ještě neobjednávali, můžete mě prosím kontaktovat na martasprokis@seznam.cz?

psiiik

Dekuji Martine a pekny vikend vsem.

Matej

@Jirka, taktiez by som mal zaujem sa zucastnit objednavky Glengoyne. Mohli by ste ma kontaktovat na m.molcan7@gmail.com ? Dakujem!

Kuba

@Jirka Taky bych se rád připojil k objednávce na Glengoyne. kuba.stampi@gmail.com a nebo pokud je tu ještě někdo z CZ, tak se můžeme domluvit.

Petr

@Jirka, Dobrý večer, pokud je to ještě možné, rád se připojím k nákupu Glengoyne. Kontaktujte mě prosím na p.hlinka@volny.cz děkuji PH

Martin

Tak jestli mám hledat aktuální nejlepší cenu tak Revival koupíte na inveruriewhiskyshop.com - a posílají do ČR 19.1. v 11hod šlo koupit za řekněme normální cenu 65 liber (poštovné 20 liber)

Martin

Posledních 11 lahví (mají kontrolu skladu) https://www.inveruriewhiskyshop.com/products/glendronach-15-year-old-revival-2018-release

Martin Krupička

Krásnou sobotu, cena upravena. Přijato. MK

Janek

Martine, velice ocenuji vasi poctivou praci kterou jste si dal s vyhledavanim cen.

jirka

spojte se ohledně Glengoyne s Martin B...on se s Vámi domluví a jestli to půjde přeze mne nebo někoho z Vás je mi jedno :)

Karel

Zdravím pánové, rád bych také objednal jednu láhev Glengoyne. Pokud je tu někdo z Prahy a blízkého okolí, tak bych se rád přidal. Můj mail je ksykora78@gmail.com. Díky a zdravím.

Martin

Jenom drobná rada - pokud na Whiskybase někdo kouká bez účtu/registrace (bez přihlášení) dělá chybu. U každé láhve jsou odkazy na prodejce - zobrazená cena je průměrem cen ze všech těchto odkazů za posledních 24 hodin. Neregistrovaným WB nikdy neukáže nejlevnější shop a pokud je u láhve např. 20 odkazů tak to ukazuje myslím 5 nejdražších. Zatim je díky bohu registrace/účet zdarma. Někdo si toho všiml někdo možná ne.

Martin

Tak oprava - ne nejdražší ale 4 odkazy někde kolem středové hodnoty. Jsou tedy trochu hodnější a neukazují jen ty nejdražší ovšem ty z levnějších vám to neukáže.

Pavel

Martine, jakým stylem se bude provádět vyhodnocení soutěže? Cena-shop aktualni vs. Cena-shop konec roku, nebo Cena-shop vs. Likvidita (aukce) na konci roku?

14.2.2019

Obnovená služba kontakt a výherci soutěže

Obnovená služba kontakt a výherci soutěže

0 + Číst dále
7.1.2019

Změna v blogu Martin Krupička

News in the blog Martin Krupicka

0 + Číst dále
4.1.2019

Whisky tip roku 2019. Výhry pro účastníky.

The best whisky tip of the year 2019. Winners.

0 + Číst dále