Martin Krupička

Whisky club, jdeme to finále

7.9.2020
Whiskey club, we work hard

 

15. září 2020 se již blíží. Je to den, kdy budeme jednat o novém, českém whisky projektu, který by měl rozčeřit stojaté vody. Jistě jste si všimli, že články prozatím nevychází pravidelně, ale bohužel byl jsem nucen stopnout tři příspěvky, kdy jsem si řekl, wau, vždyť to je tak zajímavé, že by to mělo být součástí whisky clubu. A to jsou důvody, proč je tu a tam nějaká pauza.

 

Svět se mění a my máme vizi

Dnes celé dny ležím v papírech, kdy přemýšlím o nějaké vizi. Moderní, ale zároveň tradiční. Nevěřím na to, co se mi někteří snaží podsouvat, abychom rezignovali na projekt, protože by jim přibyla konkurence. Naopak, když mi někdo říká, že to nezvládneme, musím se uvnitř smát, protože neví, jakou máme vizi a co vše budeme vyrábět, produkovat, kde všude budeme.

 

Česká republika má velký potenciál, protože jsme vždy měli nápad. Zaběhnuté a tradiční lokality budou minulostí. Nejlepší champagne z Anglie a nejlepší whisky z Francie? Přijde vám to nesmysl? Tak to je bohužel pro mnohé realita. Vzhledem ke globálnímu oteplování budou patřit šumivá vína z jihu Anglie k tomu nejlepšímu na světě, byť se nebudou moci honosit názvem champagne, ale podloží, víno, společnosti, technologie, vše bude stejné. Francie naopak vyhlásila celosvětový boj o whisky, která tvoří 40% podílu domácího trhu a 90% z tohoto podílu je whisky z UK. Tomu místní vyhlásili války, kdy se naopak oni domnívají, že jsou opravdovými mistry ve staření alkoholu. Nicolas Julhés, vedoucí Distillerie de Paris, řekl: „Do 15 let budou nejlepší whisky na světě francouzské. Budeme schopni přestat kopírovat Skoty, abychom přinesli skutečný francouzský styl. Máme největší odborníky na stárnutí (alkoholu), kteří vždy pracovali ve víně a koňaku. “

 

Příležitost

Již dnes vidíme, že máme obrovský potenciál. Budujeme novou společnost, máme invenci, jednáme o unikátních sklepeních atd.. Je to vlastně zajímavá událost. Vznik projektu de facto online. Pro mnohé je to možná unikátní, investiční příležitost, která se již nemusí opakovat.  

 

Závěrem

Děkuji za případnou trpělivost. Je to pro mě velmi vzrušující doba, která vás tvůrčím způsobem pohltí. Je toho ještě mnohé, co udělat, připravit. Na konci však doufejme, bude krásný, životaschopný projekt, který potěší každého milovníka whisky a alkoholu v paušálu.

 

MK

 

Antonín

Dobrý den Martine, navazuji na váš článek z 23.04.2020 (Investiční fond, gentleman club. Má vize.). Měl bych o členství v klubu i ve fondu, pokud to je ještě možné. Děkuji za případné informace, mail: tondik85@seznam.cz

Martin Krupička

Dobrý den, napište mi prosím do formuláře viz ikona sluchátko v záhlaví. MK

11.9.2020

Výzva k názvu lihovaru, clubu

How to name a distillery and club

0 + Číst dále
5.5.2020

Láhve ze zahraničí

How to buy abroad

1 + Číst dále
23.4.2020

Investiční fond, gentleman club. Má vize.

Investment fund, gentleman´s club. My visions.

4 + Číst dále