Martin Krupička

Tradice k narození dítěte

13.8.2019
Traditions to the birth of a child

Je to velké štěstí a dar, ale také odpovědnost, když se vám na malé plastové tyčce objeví dvě čárky. Najednou si uvědomíte, že se pro vás svět změnil a nikdy už nic nebude jako dřív. Otcovství je spousta krásných okamžiků, které jsou ale doslova prošpikovány povinnostmi a do určité míry i nikdy nekončícím strachem.

 

My se dnes budeme zabývat v duchu tohoto blogu určitou diskusí, jaké máme tradice a rituály v návaznosti na čerstvě narozeného potomka. Jedním z klasických českých zvyků je pořídit si demižón, sud nebo láhev destilátu, který je vypálený v roce narození potomka a dále skladovaný do jeho osmnáctých narozenin, svatby, případně doby, kdy se vy sám stanete dědečkem. Příležitostí je zkrátka mnoho.

 

Jsme velmoc

Pokud se budeme bavit v číslech, tak zhruba 573 000 Čechů, což je asi 7%, má zakopanou slivovici, případně jiný destilát. Více jak 1 000 000 zná někoho, kdo tento zvyk v minulosti již udělal. V rámci volby destilátu téměř 50% uvádí, že zvolila právě švestkovou variantu. To nás řadí mezi světové Hujery v této tradici.

 

Pozor na výběr

Vím, že na tomto blogu je to asi zbytečné, ale přeci jenom bych se alespoň okrajově zmínil o příponě ICE. V čem jsou tato tři písmenka zajímavá? Ne každý má svého dodavatele a ne každý si může pořídit něco nevšedního. Spousta našich spoluobčanů nemá prostě jinou variantu, nežli běžný obchod.

No a tato přípona hned na první pohled rozděluje destilát a lihovinu. Pro běžného uživatele možná věc nezajímavá, ale vše, co má příponu ice, by mělo být vyráběno z kvalitního ovoce: slivovice, hruškovice, meruňkovice atd.. Naproti tomu u jiných, často „lidových“ názvů může se jednat o lihovinu, která může být vyráběna téměř z čehokoliv, přičemž základem bývá líh, sladidla a nejrůznější aromata. Jak nyní chápeme, asi nic moc.

 

Co a jak

Jak zakopat láhev s destilátem se můžete dočíst v mém minulém článku, kde si myslím, je celý proces popsán velmi slušně a to i se zajímavými tipy, které by vás úplně nemuseli napadnout. Výběr destilátu bych určitě ponechal na možnostech každého z vás, hlavní je, aby se jednalo o kvalitní produkt, protože ze špatných surovin a špatného pálení ani za sto let nemůže vzniknout nic krásného.

 

Jak se slaví svět

USA – Nedávno mi můj učitel angličtiny z Texasu vyprávěl, jak se u nich slaví tzv. baby shower. Nekonečný kolotoč mejdanů, hlavně pro maminky, ale dnes i pro otce, kde se hodně jí, pije (maminky ne) a rozdává spousty a spousty dárku. Rozhodně to tedy levná záležitost, ale žijeme pouze jednou a důvod se prostě najde.

Německo – jakmile uvidíte na domě postavičku čápa, dětské oblečení, můžete si být jisti, v tomto domě je radostná událost.

Holandsko – podle pohlaví dítěte se rozdávají buďto modrobílé nebo růžovobílé sušenky. Koho by zajímala historie růžové a modré barvy, může se dočíst ZDE.

Belgie – v rodině radostné události obdržíte tzv. cukrové fazole, které si můžete představit jako bonbóny ve tvaru mandlí naplněné mandlemi a čokoládou.

Rusko – v této zemi zažijete bujaré veselí, však to všichni známe. Stejně jako v USA, tak i v Rusku, si můžete být jistí, že i na této „sprše“ dostanete mnoho, mnoho, mnoho dárků.

Mexiko – nevím, co by na to řeklo Ministerstvo zdravotnictví, ale pokud se vám narodí holka, můžete se těšit na čokoládu, pokud chlapec, obdržíte doutníky.

 

Závěrem

A protože je to pro mě a řadu mých přátel nyní velmi otevřené téma, chtěl bych se vás zeptat, jakou vy máte zkušenost se zakopáváním alkoholu, zda a proč jste tak učinili? Velice by mě zajímal váš pohled, kdyby se vám mělo narodit dítě, jakou variantu a proč byste zvolili.

 

Já mám s prvním potomkem zakopaných 8 láhví a nyní vlastně hledám inspiraci do budoucna. Hledám zajímavý tip na něco zvláštního, netradičního, co by mohlo inspirovat všechny čtenáře.

 

MK

jirka

nechápu co je to za kravinu zakopávat chlast...chlast můžu skladovat daleko bezpečněji a ve větším komfortu ve vztahu co je uvnitř...za mne blbost jak vrata kterou jsem rozhodně neudělal....

Martin Krupička

Dobré odpoledne, berete to příliš radikálně. Mě se třeba ta myšlenka líbí, realizoval jsem ji. Prostě je to takový obřad. Svěřit něco zemi a po dvaceti, třiceti letech to znovu vykopat jako poklad a vypít s přáteli. Má to zkrátka větší sexappeal než vyndat láhev z komory. MK

Luděk

Taky si nemyslím, že má smysl zakopávat, zejména slivovici. Je to sexy, je to tradice, ale moc smysl nemá. Taky mám odloženy pár lahví na prcka, ale v zemi nejsou :-) Kdo chce, ať zakopává, ale smysl nevidím. Na druhou stranu ani nenabízím nějakou lepší variantu :-D Co jsem udělal navíc, tak jsem koupil limitovanou edici whisky z daného roku narození a plánuju její předání/vypití až bude dítko větší. Samozřejmě ve věku, kdy to nevypije s Colou nebo nevylije, že je to hnus :-D Bratr se k tomu staví opačně, ten chce, až bude dítku 18, tak koupit whisky z roku založení :-) Taky příštup

Martin Krupička

Dobrý den, děkuji za reakci. Obojí varianty jsou úplně pochopitelné. Záleží na naturelu každého. Já bych osobně volil láhev koupit při narození. Nevím. Je v tom nějaký sentiment, mít oba doma. MK

Martin

Ty odkazy nefungují - nějak se tam připletlo slovíčko diskuze. Za mě určitě ano. Představoval bych si to takto - koupit jedno jakou láhev, je jediná podmínka aby na etiketě byl stejný rok jako rok narození nebo rok nějaké jiné události. Lze kdykoliv vykopat při kulatém výročí 10, 20, 30 let apod. Maličko problém bude s tím jak to provést, osobně bych zavoskoval uzávěr, vložil láhev do PE silnostěného sáčku, toto vložil do nerezové krabice a tuto sestavu až zakopával. V zemi se skoro všechno rozpadne podle mě i ten vosk takže holou láhev bych nezakopával krom toho že kromě skla a možná uzávěru s obsahem z ní nic nezbyde (popisy a etikety budou fuč) tak při vykopávání hrozí že ji rozbijete protože zem se umí slehnout takřka na roveň betonu. Kdo se snažil něco vykopat po 50ti letech ví že to není sranda. --- Proč celé toto? Jirka a Luděk to nechápou což mě zaráží, při správně zvolené hloubce máme v zemi celoročně stejnou teplotu (ideální skladování), pod zemí nehoří a ani se nekrade, nemůže se vám dokonce stát ani to že by jste láhev např. v opilosti když vše dojde omylem vypili atd. + lze vykopání ozvláštnit honem za pokladem s mapou pokladu a indíciemi (asi každý se rád díval na Indiana Jonese nebo Vinetůa).

Martin Krupička

Dobrý den, podívám se na to, proč to nefunguje. Děkuji za upozornění. Jinak v článku, můžete použít vyhledávač, Jak správně zakopat slivovici je ještě nějaký ten tip navíc, např. na destičku vyvedenou 25 cm pod povrch. Co se týče události vykopávání, tak s vámi plně souhlasím. O to přesně jde. Je to jako když si koupíte stírací los. Tady víte, že možná vyhrajete, ale co tam bude, to je to vzrušení a zábava. Já se osobně na to vykopávání strašně těším. Pozvu přátele na grilování s překvapením. Může být unikátnější překvapení, než dvacet a více let čekat přesně na tento den. Za mě skvělé. MK

16.7.2019

Single barrel, experiment pokračuje

Single barrel, the experiment continues

0 + Číst dále
18.6.2019

Prague International City Picnic

Prague International City Picnic

1 + Číst dále
6.6.2019

Soutěž o sako. Vítěz

Jacket competition. Winner.

1 + Číst dále