Martin Krupička

Rekapitulace výzvy Whisky tip roku 2019

30.12.2018
Recapitulation of the competition

Krásný předposlední den v roce 2018. Whisky výzva se nám blíží do finále a tak bych vám rád poskytl rekapitulaci vašich tipů. Pokud by se zde někdo nenašel, prosím o upozornění. Velice děkuji.

• Vašek  - Glenlivet Code
  • Lucka – Nikka The Nikka 12y.
  • Přema - The Macallan Concept No. 1 – prosím o nový tip
  • Martin - Glendronach 15 Revival 2018
  • Luděk - Aberfeldy 21
  • Kony - Glendronach Parliament Sherry Cask 21yo
  • Pavel - Kavalan Solist ex-Bourbon Cask
  • Venak - Glenlivet Guardian´s Chapter
  • Antonín – Arran Brodick Bay the explorers series vol. 1.
  • TomasK - Dalmore Pioneer Edition 44%
  • Janči - Ardbeg Auriverdes
  • Jirka AC - Glenmorangie Astar
  • Vaclav - Auchentoshan 21y Rare
  • Pavluscha - Old Pulteney 17y
  • Aleš - Yamazaki 12y
  • Michal - Hakushu 12y
  • Psiiik - Macallan Edition No. 3
  • JarK - Glen Grant 18y
  • MartinL - The Macallan 15 Year Old Triple Cask
  • Patrik – Glenmorangie 18y
  • Katy - Bushmills 21y
  • PavelM - Hammerhead 28y
  • Milan - The English Original 43%
  • Petr44 - Aberlour 18y
  • Pavel - Kavalan Solist Vinho barique
  • Kamil H. - Arran 21y (2018,core range)
  • Ondřej Heimerle - Bowmore Devils Cask III
  • Filip - Dingle Second Single Pot Still Whiskey
  • Viktor Sedlak - White Walker
  • Jirka - Glengoyne Teapot Dram Batch 006
  • Janek - Buchanans Red Seal 21y

Závěrem

Dovolte mi poděkovat všem, kdož jste se doposud zúčastnili. Tipy to jsou často velmi zajímavé a sám se nechám překvapit, kdo bude vítěz.

MK

Martin

Možná mi to uniklo, ale pane Krupička doufám že někde máte také svůj tip. Pakliže ne je to si myslím trošku škoda - možná je ale ještě čas to napravit.

Martin Krupička

Dobrý den, pokud jsem přehlédl, prosím o napsání zde do komentářů, není problém. MK

venak

Martin myslel váš tip

Pavluscha

Dobrý den, ano, také mi zdé chybí Váš tip a vlastně i tip na Prosinec.

Martin Krupička

Krásné novoroční ráno, tento měsíc jsem nijak nezasahoval do tipů a to vzhledem k vyhlášené soutěži. Od tohoto měsíce již bude vše ve standardním režimu. Co se týče tipů na soutěž, zcela nepochybně se v možnostech objevilo hned několik mnou doporučovaných láhví, kdy považuji za velmi prozíravý tip např. Hakushu 12y, jejíž cena nyní klesla, aby i podle mého názoru v záři 2019 ukázala, co umí. V těchto případech, vyhlášených soutěží, není vhodné, aby se autor účastnil. Je to stejné, jako když lékař operuje svoji rodinu. Závěrem bych chtěl poděkovat všem za účast na soutěži, budu se velice těšit na výsledky a také bych vám rád popřál vše nejlepší do roku 2019, který bude složitý, byť na druhou stranu bude nabízet mnoho příležitostí. MK

Martin

OK, chirurg řezat vlastní rodinu to chápu. V souvislosti se souteží mě napadla taková malá anketa. Nyní když známe všechny soutežící dalo by se do seznamu přidat ještě to kdo si láhev skutečně koupil (tipu opravdu věří) a kdo (jen) tipuje. Já jsem si svůj Revival 2018 skutečně koupil - domů dorazil 19.11. - Vypadalo by potom např. - Martin - Glendronach 15 Revival 2018 - láhev skutečně zakoupil / pouze tipuje :-)

Martin Krupička

Dobrý den, velice děkuji za zajímavý komentář. Když o něm přemýšlím, přiznám se, že to není špatný nápad, ale je trochu vyšpičkovaný nahoru. Já bych se osobně spokojil s menším cílem. Lidé skutečně museli o investování do alkoholu přemýšlet, vyzkoušeli si, že to není úplně jednoduché, něco se naučili, něčeho se zúčastnili, někdo vyhraje i příjemnou cenu a co bude dál, kdo ví. Já budu rád za velmi příjemný pocit všech účastníků. MK

Filip

Martine, jestli se muzu zeptat, kde jste láhev zakoupil? Popravdě jsem po ni také koukal, a chtěl ji zařadit do tipů, Ačkoliv jsem nebyl schopny láhev sehnat, tak dle mého bylo nevhodné ji přidávat do tipů. Nyní jsem spíše rad ze ji tu máme a ze jste úspěšně zakoupil.

Martin Krupička

Dobrý den, láhev byla ke koupi jak v UK na Whisky exchange, tak v ČR. Je však pravdou, že třeba v UK byla během necelého týdne pryč. Nicméně v té době to podmínky splnilo. MK

Martin

Jestli byl dotaz od Filipa na mě a Revival 2018 tak jsem ji koupil na LMDW měli ji necelý týden v listopadu a potom ještě jednou v prosinci asi o něco déle, informoval jsem o tom v komentářích.

Martin

Nyní běží celkem dost aukcí a těch lahví je tam celkem dost ještě nebudou s finální cenou tak vysoko. Např. SWA která končí v neděli má 5 kusů cena nyní 40-55 liber (pošta 24 liber) ta první edice Revivalu je nyní na dvojnásobku cca 75-80 liber a je jich tam také cca dvojásobné množství. Takže kdo má zájem o cokoliv co už se nedá koupit tak aukce a čím dříve tím asi lépe. p.s. ještě jde na cca 3 e-shopech v EU ale cena je někde kolem 100EUR.

venak

mně se podařila sehnat v Německu za 83 euro jinak kdo ještě nemá Glen Grant 18 tak jí mají na Rum House za 3489 kč v pondělí mně dorazí

Petr Januš

Dobrý den, chci se Vás zeptat, všude se píše o investičním alkoholu a následně o whisky. V jednom z článků jste uvedl, že jiné druhy alkoholu nepreferujete. Zajímá mě Váš názor, na sběratelské a limitované edice vodky a na jimé destiláty typu koňak a pod. Myslíte si že skutečně do budoucna nemají investiční potenciál? Co když se investoři na přehlceném trhu s whisky začnou poohlížet po jiné tekuté komoditě a pak budou mít vyprodané ( Russian Standart St. Peterburg...) a nedostupné láhve jiného alkoholu velmi dobrý investiční potenciál. Děkuji za odpověď a s úctou PJ

Martin Krupička

Dobrý den, velice děkuji za otázku, odpovím formou článku. MK

Lukáš

Dobrý den, můj tip chybí... Macallan Edition No. 4

Martin Krupička

Dobrý den, děkuji za upozornění, podívám se na to a pokud ano, budete samozřejmě zařazený do soutěže. MK

17.1.2019

Whisky tip roku 2019, počáteční ceny láhví

The best tip of the year 2019, prices of bottles

0 + Číst dále
7.1.2019

Změna v blogu Martin Krupička

News in the blog Martin Krupicka

0 + Číst dále
4.1.2019

Whisky tip roku 2019. Výhry pro účastníky.

The best whisky tip of the year 2019. Winners.

0 + Číst dále