Martin Krupička

Omluva

30.6.2018
Omluva

Dobrý večer přátelé,

 

dostávám od vás dotazy, zda a co se děje a zda blog funguje dál. Ano, nic jsem nevzdal, nic nekončí, jen jsem ne svým zaviněním přišel dočasně o svůj notebook. Situace je však v řešení a snad již brzy mi bude neporušený a se všemi daty vrácen. Proto píši z mobilního telefonu. 

 

Velice děkuji za pochopení a za zachování přízně i v budoucnosti. Zatím nabírám další zkušenosti, témata a rozšiřuji si obzory. Třeba nedávno jsem měl takto krásný výhled, viz hlavní foto. Ještě jednou děkuji za pochopení .

 

MK 

Sulla

Doufam, ze notebook hledate intenzivne. Uz je cas vypustit neco do sveta.

Martin Krupička

Dobrý den, již brzy by se mi měl vratit a opět budeme pokračovat dál. MK

Martin

Trochu to oživím - jelikož moje sbírka je určena k pití a každý měsíc se rozroste (no jsou i takové měsíce kdy se smrskne) dám v komentářích každý měsíc svůj tip na whisk(e)y k pití (rovnou předesílám že inspiraci čerpám ze světových webů ale uvedné lahve jsem si vždy koupil a někdy i už ochutnal a někdy dokonce již vypil) tip není primárně investiční i když kdo ví v dnešní době. Tip na irskou whiskey na pití na červen: Powers 12YO Johns Lane Release 46%vol - hodnocení 80% - Heureka do 1300Kč už jen 2 eshopy. Tip na irskou whiskey na pití na červenec: Redbreast 12YO Cask Strength Edition 57,2%vol - hodnocení 90% - Heureka cca 2000Kč jen 6 eshopů (jeden má navíc variantu 59,9%).

Sulla

Jsem rád, že se někdo ozval a nejsem sám, kdo čeká na další příspěvky. Mě osobně zaujala Jura One for You, která ukončuje trilogii limitované edice. Myslíte, že je to dobrá volba jako investice? Díky za názory.

Martin

Mě osobně JURA nezaujala, ve skotsku se o ní v legraci povídá že člověk bude dříve v důchodu než že se mu podaří získat kompletní sortiment (asi chrlí hodně druhů). Nicméně Jura One for You jako investice snad poradí Jirka na mě už je na pití jako 18YO drahá ale zaujala mě nyní když jsem na ní kouknul ale jako nebarvená, nestudenofiltrovaná a 52,5%vol (důležité aby bylo 43 a více) má potenciál být hodně pitelná pro toho kdo bude ochotný dát 130 liber.

Sulla

Díky za odpověď, našel jsem několik článků o tom, že Jura neúspěšně hledá vlastní identitu. Vzal jsem zavděk dvěma lahvemi Ardbeg Grooves 2018, budu rád za názory. Je třeba to tu trochu oživit. :)

Sulla

Díky za odpověď, našel jsem několik článků o tom, že Jura neúspěšně hledá vlastní identitu. Vzal jsem zavděk dvěma lahvemi Ardbeg Grooves 2018, budu rád za názory. Je třeba to tu trochu oživit. :)

pavluscha

Pro Martina : Palec nahoru a díky za Vaše tipy a vypnění mezery. Objednám a ochutnám ! :-)

Martin

Ardbeg Grooves 2018 - nejsem moc fanda rašeliny a tinktury, když už tento chuťový profil tak za mě Clynelish nebo Talisker ale to je samozřejmě věc osobní preference / chuti - já radši lehčí a ovocné. Také záleží co kdo koupí a na co na pití podle mě lepší Feis Ile 2018 edice Grooves která je nefiltrovaná na investici možná Committee Release i když Feis Ile je Limitovaná nevím je v tom zmatek? Mě se nelíbí jak Ardbeg prodává.

Martin

Ardbeg Grooves 2018 - doplnění - určitě bych nedal 2,5 až 3 tisíce za NASku (bez udání stáří) která je limitovaná v principu tak že každý rok se vyrobí pouze určité množství lahví - budeme li takto uvažovat můžou prodejci psát limitovaná edice na úplně všechno - i rohlíky z pekárny, ta také vyrobí určitý počet rohlíků za rok. Jak jsem psal výše nelíbí se jakým zbůsobem Ardbeg (a nejen on) prodává své produkty.

5.5.2020

Láhve ze zahraničí

How to buy abroad

1 + Číst dále
23.4.2020

Investiční fond, gentleman club. Má vize.

Investment fund, gentleman´s club. My visions.

3 + Číst dále
8.1.2020

Předběžné výsledky Whisky výzvy 2019

Preliminary results of the Whisky challenge 2019

0 + Číst dále