Martin Krupička

Oblíbené obchody

25.10.2018
My favorite stores

Již asi rok se vyhýbám otázce, kde rád nakupuji a proč. Nevidím jediný důvod, proč bych měl dělat někomu reklamu. Ale protože se dotazy podobného charakteru kupí, rozhodl jsem se napsat krátký článek do diskuse a bude zajímavé slyšet i vaše zkušenosti a názory.

 

Oblečení

Postupem času je přišel na to, že mě vlastně moc obchody neberou. Od naivní, pubertální módy jsem přešel ke konzervativní, která má výhodu, že pokud si nakoupíte opravdu kvalitní výrobek, je téměř věčná. A jak šel čas, zjistil jsem, že se mi vyplatí, nechat si maximum věcí dělat zakázkově přímo na míru. Výrobek je kvalitnější, osobnější a mnohem déle vydrží, což se v konečném důsledku vyplatí.

 

Nicméně obchody navštěvuji a nakupuji jak cíleně, tak případně nahodile. Někdo by řekl, že je strašně finančně náročné budovat gentleman style. Dovolte mi tedy po dlouhé době ukázat jeden jednoduchý outfit, který mě vůbec nestál nějaké závratné peníze (bez bot se úplně v pohodě vejdete do 10 000,-), avšak pozitivní efekt je zcela zaručen. Velmi elegantní kombinace, kterou si může dovolit každý z vás a je vhodná pro jakoukoli běžnou příležitost.

 

  • Kalhoty – Van Graaf – to je můj velmi oblíbený obchod. Spousta možností, značek, každý si vybere.
  • Košile – T. M. Lewin – miluji tyhle hutné materiály. V lokti se sice mačkají, ale to je ono, taková ta gentlemanská rebelie.
  • Vesta – Bolf – nedávno jsem měl možnost vyzkoušet zboží z tohoto internetového obchodu. Neříkám, že vše byl můj cup of tea, ale pro casual jsem si vybral mnoho zajímavého. Mám odtud nějaké košile, kostkované sako, spodní prádlo, bílá trička. Pro letní sezónu grilovaní, kdy nepotřebujete košili za tisíce, určitě zajímavý výběr nejrůznějších motivů. V poslední době ujíždím na pletených vestičkách a tahle se mi prostě velice líbila.  www.bolf.cz
  • Kravata – Jerem – kvalitní hedvábné vázanky, asi není co řešit.
  • Kabát – Luggi – provotřídní kvalita, 100% vlna, kabát mám již řadu let a pořád vypadá jako nový. Vynikající investice.
  • Bekovka – Next – sám jsem byl při koupi překvapený. Tato značka velmi často vyrábí z PET materiálů, ale tato pokrývka je 100% vlna a podšívka 100% bavlna. Ve slevě za dvě stě korun nebylo co řešit.

 

 

 

 Pokud se týká dalších oblíbených míst pro koupi košile, tak je to také Van Graaf, Marks and Spencer, kde mám ale problémy s délkou rukávů a pak také někdy Peek & Cloppenburg, který mají lepší v Brně než v Praze.

 

Obuv

Boty tak nějak neřeším, mám osm párů bespoke, takže vlastně pohoda. Jen potřebuji ještě dva páry zimních, kdy jsem měl tu příjemnou možnost se potkat a seznámit s p. Pavlasem, kdy mám pocit, že to bude pro mě asi ta správná volba, kde si nechat šít další obuv. Líbí se mi jeho přístup a nyní mi stačí si jen dát v hlavě do kupy design. www.michalpavlas.cz

 

Whisky

Pokud se jedná o whisky a další destiláty, mám velmi dobrou zkušenost s alcoholclubem . Rychlé spolehlivé. Dalšími oblíbeným je Maneo, kdy ale v poslední době kvalita nabídky investičních whisky pokulhává. Alkohol.cz je asi klasika. Jen je nutno vybírat, protože některé ceny jsou vyšší, než bych očekával. Ze zahraničních webů mám rád také naprostou klasiku The Whisky Exchange. Musím říci, perfektní, profesionální obchod. Jen to poštovné mrzí, ale za to obchod nemůže.

 

Závěrem

Jak jsem psal na začátku. Mým cílem do budoucna je maximum privátní výroby, která mi zcela vyhovuje. To však neznamená, že člověk nebude nakupovat v klasických obchodech. Jen jsem postupem času přišel na to, že kvalitní, konzervativní móda je můj styl. Je krásná, elegantní, věčná a v konečném důsledku i mnohem levnější. A kde nakupujete vy, jaké máte zkušenosti?

 

 

MK

 

jirka

muj oblibenej je https://drankdozijn.nl/

Martin Krupička

Dobrý den, děkuji za komentář a upozornění pro čtenáře. MK

Martin

Kabát se mi líbí, vestičku mám taky (skvělá věc) a neplastovou bekovku za 200 bych bral hned. Vyhraněný obchod s módou ale nemám a stejně tak na Whisky (respektive alkohol protože já nejsem zaměřený pouze na whisky ale i na likéry, portské, tequilly, rumy a giny) ne kupuju spíše kde ještě skousnu cenu a kdo je ochotný to poslat - mám zkušenost s Anglií, Irskem, Taiwanem, Polskem, Francií, Německem a Nizozemskem trochu mě mrzí že Amerika je jaká je ale zatím jsem poradil jinak (např. Taiwanem) - kdybych měl jmenovat tuzemský e-shop tak dlouhodobě určitě Maneo, teď jsem kupoval 5 lahví které jinde nejsou - mají obří sortiment a většinou nejnižší ceny. Co se týče investičních položek jak píše pan Krupička nevím není to moje priorita.

Martin Krupička

Dobrý den, velice děkuji za přínosný komentář. MK

jirka

Martin: jaký obchod máte vyzkoušený na Taiwanu? díky

Martin

jirka - obchod ne ale ebayer který je spolehlivej a posílá do EU což je taky rarita u chlastu. Teď má dovolenou ale v listopadu zkuste www ebay vaše volba com/com.au/co.uk.... /usr/bosrsf

jirka

Martin: díky za tip .-)

Memphis

Dobrý den, mate někdo zkušenosti s nějakým německým e-shopem ?

Memphis

Dobrý den, mate někdo zkušenosti s nějakým německým e-shopem ?

jirka

https://www.whisky.de/shop/

Martin

Dotaz na Jirku - jak nakupujete na drankdozijnU? Posílají do ČR? Nebo si to necháváte posílat někam do Německa? Koukal jsem že při registraci lze vybrat pouze NL, Belgie a Německo jako země bydlyště - dál jsem se zatím nedostal tak nevím jak to chodí dále. Předem děkuji za info.

Robert

Opravdu si myslíte, že boty na míru za 35 tisíc mají oproti goodyear rámovkám za desítku mají o tolik vyšší přidanou hodnotu? Z

Martin Krupička

Dobrý den, právě jsem se vrátil z jedné ze svých cest, nyní USA. Nelituji jediné koruny, kterou jsem investoval do svých bot. Špičkové boty jsou důležité jako inteligentní žena. Obojího je nedostatek a opravdu dobrá společnost umí obojí více nežli ocenit. MK

arachni_name

1`--

arachni_name`--

1

arachni_name

1

arachni_name

1)

arachni_name)

1

StevHede

Acquistare Levitra Generico Italia a href=http://viaaorder.comonline pharmacy/a Tinidazol Witut Prescrption

8.1.2020

Předběžné výsledky Whisky výzvy 2019

Preliminary results of the Whisky challenge 2019

0 + Číst dále
13.8.2019

Tradice k narození dítěte

Traditions to the birth of a child

0 + Číst dále
16.7.2019

Single barrel, experiment pokračuje

Single barrel, the experiment continues

0 + Číst dále