Martin Krupička

ARRRRRRRDBEG! Tip a zkouška

29.1.2021
ARRRRRRRDBEG! Tip and test

 

Jsou to přesně tři dny do chvíle, kdy Ardbeg vydá svoji novinku. A já bych chtěl rovnou říci. Očekávám skvělou láhev a super investici. Na druhou stranu to cítím a chápu jako ideální zkoušku pro nás všechny a v globálu pro naše diskuse. Proč a jak? Hlavní otázkou tohoto článku, a prosím, buďme všichni upřímní, je:

 

Kolik z nás si bude schopno reálně koupit tuto láhev a to tak, že jí bude skutečně vlastnit?

 

Nikdo z nás nepochybuje, že během jednoho měsíce, možná týdne, bude cena láhve dvojnásobná. Každý z nás asi tuší, že náklad nebude v tisících lahvích, ale mnohem vyšší. A i přesto. Kolik z nás bude tuto láhev reálně vlastnit. Prosím o komentáře do diskuse, jak se vám vedlo, co se vám podařilo.

 

Nový Ardbeg je poctou pro Mickeyho Headse, který spojil s touto značkou krásných 13 let a stál u mnoha úspěchů této whisky.  

 

Vůně: uzený banán, hruška, žitný chléb, vanilka, karamel, anýz, limetka, zmrzlina, sladké pečivo

Chuť: široká škála ovocných chutí, meloun, kiwi, anýz, karamel, máslové sušenky

Dokončení: dlouhé, mořské plody, ořechy, kouř

Obsah alkoholu: 51,8%

 

Závěrem

O Ardbegu není nutné co mnoho psát. Každý jej známe, každý z nás jej ochutnal. Nyní si zkusme říci, jaká je reálná úspěšnost při získávání lahví.

 

MK

jirka

Martine přesně takový tip jsem očekával :) Ani sám Vy si neumíte tuto láhev koupit a nekoupíte protože nevíte jak :) Koupě skvělé láhve totiž není jen o tom vědět kdy vyjde ale také vědět JAK ji koupit. A věřte mi že to u Ardbegu není jednoduché. To je u limitek zcela zásadní a někdo to know how má a láhev koupí a jiný zůstane za branami.

Martin Krupička

Dobré odpoledne, nyní budu trochu mrzutý, ale Jirko, viděli jsme se jednou v Praze na Whisky life, a tak jsem rád, že toto pětiminutové setkání vedlo k tomuto závěru. Všeobecně si svůj život atd. střežím, byť o sobě občas něco utrousím. Miluji své soukromí, byť od 05/2022 do 03/2023 budu nucen částečně ze své ulity vystoupit. Proto si dovolím na tento komentář a jeho obsah již nereagovat. Děkuji za pochopení. Kdo chce láhev získat, má na internetu jednoduchý návod. A smysl článku je přesně ten, aby se ukázalo, kolik čtenářů si je schopno s touto reálnou situací, kterou znají dopředu poradit. A je to přesně o tom, jaký tip má a nemá smysl. A já odmítám dělat stránky a dávat tipy pro jednoho, dva, pět, deset lidí. V tuto chvíli pracujeme na projektu TWD, který bude přinášet unikátní služby a unikátní produkty. Týdně mám tři schůzky a budujeme něco, co tu není a chceme přinést nějakou přidanou hodnotu pro všechny. Já jsem vlastně ani tuto láhev doporučovat nechtěl. Ale nebyl jsem to já, kdo rozjel komentář o třech super ziskových lahvích, byť i o těch jsem věděl. Ale ok, přijal jsem tu výzvu. A nyní přijměme všichni závěr, kolik z nás tuto láhev bude vlastnit. A já odmítám vést diskusi na téma chytřejší, lepší, vzdělanější čtenář nebo se někomu posmívat. Nikdy jsem to nedělal a nebudu. Za blogem stojí velký kus neviditelné práce, kdy mě lidé žádají o zprostředkování koupě lahví za desítky tisíc, výjimečně až 250 000,-. A vždy čtenář dostal návod, nebo jsem koupi přímo zprostředkoval. A i nyní si dovolím být stále ten stejný MK. Děkuji za pochopení. MK

pepa

To je zase plk, jirko, ten tvůj příspěvek. Tak jsi skončil za branami, no. Nevadí, příště se ti to povede.

Martin Krupička

Dobrý den, je leden, za branami nikdo neskončil. MK

jirka

pepa: proč? já jsem si za poslední roky dokázal limitované láhve od Ardbegu koupit, některé i 6x...máte nějakou přímo z Ardbegu vy pepo ?

pepa

Nemám. Nekupuji lahve. Tvůj povýšený tón v tvých příspěvcích mě dlouhodobě nebaví a tvá schopnost nakupovat limitované lahve na mě dojem nedělá.

Janek

To Martin Krupicka : Martine pekny den, a zaroven jsem rad za vasi odpoved Jirkovi. Strucne ,vystizne, bez urazek a s noblesou.

jirka

Já se nikomu neposmívám ani nechci vést diskuzi na téma kdo je chytřejší. Jen konstatuji že když dáte A musíte říct B. To je stejné jako Macallan, ano jejich láhve jsou skvělé ale ty nejlepší si prostě nemůže koupit kdekdo a to je to B. Ardbeg je sice odlišný, ale také má své B. Ardbeg committee si bohužel nekoupí všichni kdo jsou v committee i když se o to budou ve správný den a hodinu snažit, to je fakt protože Ardbeg nepřistupuje ke všem svým členům stejně. Bohužel na internetu jednoduchý návod není, návod na internetu nevede ke koupi :( Ne máte pravdu neznám Vás Martine, ani vy mne, ale zatím jsem ve Vaší sbírce neviděl jedinou committee láhev a proto si myslím že nebudete mít ani tuto. Ano, ukáže se až vyjde, souhlas. I když vím jak na to, je to vždy lehce o štěstí a je možné že i já si jí nyní nekoupím. Zkrátka a dobře ano bude nový Ardbeg (A) ale bohužel všichni členové nemají rovné šance (B).

Martin Krupička

Dobrý večer, co se týká mé sbírky, tak ji nezná ani má rodina, protože jí to nezajímá. Díky bohu. Sbírka se ukazuje teprve tehdy, chcete-li ji prodat. Již tři roky se to točí okolo způsobu dávaní tipu. Já jsem dnes chtěl ukázat, že i tip daný předem nemusí vést ke koupi všech. Již pět let říkám to samé. Pokud dám tip, tak chci, aby si ho pozorný a rychlý čtenář mohl koupit. Pokud někdo chce psát např. o hodinkách za 10 mio, v pořádku. Pokud to chce někdo číst, také v pořádku. Já prostě zastávám reálný život. Pokud čtenář věnuje článku to nejcennější na světě, tj. čas, neměl by to být vyhozený čas. A to je celé. A o tom se vedli diskuse v minulosti. Ano, jsou lepší a ziskovější láhve. A k čemu to je, když si jí může koupit jeden nebo dva lidé. Před časem mi přišla nabídka na rum za 300 000,-. Skvělá láhev. Budu o ní psát článek? Ne, nebudu. Proč? Protože je to mimo realitu blogu. MK

Pavel

A co tedy musí člověk udělat, aby lahve které jsou doporučované a mimo ČR v omezeném množství získal? Udělat všude předobjednávky, být člen nějakého klubu, sledovat uvedení na e-shop v nějaký čase nebo mít automatizované nákupy přes bota?

Martin Krupička

Dobrý den, každý systém má svou chybu. V mnoha případech je nejlepší být členem nějakého clubu a v tom má Jiřka pravdu, někdy ani to nestačí. Když jsem chtěl dostat druhé vydání Remy Martin Black Pearl, nemáte šanci ani jako člen klubu. Ale když znáte majitele reálného top cognac clubu ve střední, možná i celé Evropě, dostanete láhev za týden k doručení. MK

jirka

Pavel: pardon ale svou fintu zatím neprozradím, nechci snížit své šance :( možná po tom až Martin zjistí kolik lidí skutečně neuspělo či uspělo dám návod na příště :) snad to nezní moc nafoukaně ale také jsem na to přicházel v bolestech a o několik flašek u Ardbegu za ty léta přišel .-)

Pavel

Jirka: Rozumím, mě šlo spíš o obecný příklad. Já jsem většinou kupoval láhve dostupné v ČR, kde je často vyšší cena. Respektive mi přijde, že v ČR se vyplatí kupovat lahve pouze tehdy, pokud v zahraničí jde o běžné lahve, které se pijí a v ČR jsou naskladněné delší dobu a nejsou ještě přeceněné. Pak u některých lahví, což jsme řešili v jiné diskuzi naopak čekat, že po uvedení zmizí, ale následně se objevují za nižšší cenu po nějaké době. U zminovaného Žufánka mi před nějakou dobu radili, že mám sledovat v den každoročnního uvedení, ale dnes je celý proces automatizován a manuálně se nedá stihnout. Tak mě zajímalo jak to tak nějak funguje u zbytku, jestli kouknout na zahraniční weby a čekat nebo jestli se to řeší předobjednávkami, popřípadě jestli jsou přístupné nějaké lahve jen po nějakých registracích a členstvím, byt s nejistým výsledkem a vyplatí se do budoucna zaregistrovat. Lahve sbírám relativně chvilku a je to pro mě zatím ještě nepřehledný trh. U lega třeba vím, že se vyplatí kupovat spíš mimo oficiální shop, pak jsou nějaké limitovky pouze na oficiálním shopu a pak mají něco zaměstnanci, což je pak jen sekundárně přes aukci nebo známé. U elektroniky třeba Playstationu / iPhonu, si prostě spekulant udělal jen předobjednávky a tam to je jednoduchý proces i s prodejem. U lega taky musí prodávat v zahraničí a u whisky snad kromě Žufánka a Ardbegu co jel na bazosi a dnes alkobazaru vše co tak koukám asi taky.No zkrátka si o spekulativním/investičním whisky trhu stále dělám přehled jak to funguje...

Petr

Upřímně říkám, že Jirkovo komentáře mě odradily od diskuzí zde. Komentáře stylu já jsem si koupil 6 flašek a vy si nekoupíte žádnou, ty patří tak na základní školu. Čekal bych jinou úroveň debatování. Pokud jste Jirko takový solitér, tak vůbec nechápu, proč máte potřebu se tady vyjadřovat. Tady se Martin snaží vybudovat nějakou komunitu. Vaše komentáře, jak je vidět i ostatních, ve většině případů jen nasírají. S ničím jste neporadil, s ničím nepomohl. Jen věčný nesouhlas a celkem povýšené komentáře...

Petr

Edit: jak je vidět i u ostatních, jak na vás reagují...

pepa

Jak je ale vidět na následujících komentářích, tak Jirka diskutovat umí, ne že ne. Ten jeho třetí komentář mně osobně přišel zajímavý a řekl mi toho mnohem více, než ten první...

Tomáš

Mě teda komentáře Jirky nenasíraj. Beru ho jako protistranu Krupičky. A když není protistrana, tak je nuda, kdybys to náhodou nevěděl. Buď rád, že ses zadarmo a hlavně dopředu dozvěděl tři báječný tipy na nákup lahví. Za chvilku začne projekt twd, a tam budou k mání flašky i rady za těžkej peníz.

Martin Krupička

Dobrý den, obávám se, že TWD je úplně o něčem jiném. Zdroje mého příjmu jsou také jinde, a tak i TWD za žádný peníz radit nebude, natož těžký. To, že budeme vyrábět svůj alkohol za fair price, to ano. Ale zbytek je úplně o něčem jiném. Mám zcela jinou vizi. MK

Pavel

Chápu tedy správně, že ten návod je: zaregistrovat se do cummitte, po přihlášení být rovnou v shopu, kde je momentálně 13 položek. A pořád refreshovat dokud se tam neukáže v ten čas a datum 14 položka onen ARRRRRRRDBEG! ? :-))

Martin Krupička

Dobrý den, zkuste to ještě o nějaký krok lépe. MK

Martin2

Menší dotaz na toho kdo bude vědět, Zdeny nebo David jako ambasády podobné committee flašky v ČR prodávaj nebo ne? Jinak Jirko můžu se zeptat kolik kusů Prádla jste prodal do ČR? (jen tak jestli to frčí nebo jestli o to u nás není zájem).

jirka

Martin2: poslední roky z committee ambasády v čr nedostali ani flašku, proto ani nemůřou nic prodávat, to je realiza, čr je pro Ardbeg nezajímavá. Nějak nerozumím otázce ohledně Prádla. Nejsem s nima jinak spojený, žádné Prádlo jsem neprodal a ani nevlastnil jedinou láhve, mám jen některé starší Hammer Head. Jejich politika jak cenová tak s prodejem do zahraničí mne zvedá ze židle a nehodlám to podporovat.

Martin2

Jirka: díky za info, tak nějak jsem si myslel že naše Ardbeg ambasády hrajou druhý nebo spíš třetí housle :-) K Prádlu, souhlas - ptal jsem se proto, že jsem viděl asi jiného ,,Jirku,, z vašeho města na alkobazaru tyto láhve nabízet. Pokud nejste někde kolem kristových let šlo tedy určitě o někoho jiného.

jarda

Ještě řeknite, že musím při tom F5F5F5 zapnout VPN přes např. GB a přestanu snad Ardbeg pít...

jirka

Martin2: jo kristovky bych bral :D

Venak

Jirko já taky:)

Radek

Stihl jsem 2 lahve, ale byl to krasny boj. U platby spadl server naporem lidi. Mačkal jsem slzu, když jsem videl můj košík prázdný. Nakonec mi přišel email, abych okamžitě dokončil platbu a po ověření na infolince eshopu jsem musel pln radosti a euforie zvolat dziekuje bardzo

Radek

Jinak Jirko gratuluji k ulovku tolika lahvi, ja chtel 4, ale kdyz jsem videl u mé objednávky ten emoční kolotoč, jsem rád za ty 2

Martin3

Kristova léta, nestrašte, do těch mi ještě pár let zbývá :D :D Jinak lahve mi bohužel o pár vteřin unikly, už jsem je měl v košíku a neklaplo to, byla to ale moje blbost, snad příště. Jinak kdyby měl zájem někdo prodat jednu nebo dvě za rozumný peníz tak nabídky přijmám na martin4875@email.cz :)

Janči

Ako sa vám podarili dve? Mňa púšťalo iba jednu objednať.

Jan

Janči: ja mam 3

Rado

No, ja nemám ani jednu.. :-)

Janči

Prvú som si objednal tu, tam púšťalo aj viac kusov: https://www.moethennessy-selection.fr/fr-FR/staticoffers?pid=fr_COL1090092 Druhú cez Ardbeg committee, tam mi pri objednávke 2ks vyhodilo že sa dá max 1ks.

Janči

Prvú som si objednal tu, tam púšťalo aj viac kusov: https://www.moethennessy-selection.fr/fr-FR/staticoffers?pid=fr_COL1090092 Druhú cez Ardbeg committee, tam mi pri objednávke 2ks vyhodilo že sa dá max 1ks.

Venak

Janči ta Francie je divná mně to nechtěli poslat ani do ČR a ani do Německa že posílají jenom Francie a Monako ve většině případů frantíci neposílají jinak gratulace že se vám to povedlo

Janči

Neposielajú, našťastie mám známeho ku ktorému som si to dal poslať.

Martin2

Trochu info - do Polska šlo 250 lahví a v pondělí se na DW prodávalo cca 100ks, byly pryč za necelou minutu za cenu 4000. Kdo nesehnal nemusí zoufat ještě bude druhé kolo na DW cca 100 lahví 11.2. za stejnou cenu. Co mě trochu vadí je že se tyto láhve dali koupit v PL za 3000 a např. v Rusku se budou prodávat za 4500. Takže nejen Žufánek a nejen ČR ale i Ardbeg celosvětově - svět zešílel :-D

Martin2

V tomto světle nelze než pochválit pana Krupičku a způsob jakým volí láhve do svých tipů - tedy né příliš exponované kusy které při mnohem menší dávce stěstí než tento Ardbeg zakoupíte řekněme během týdne, měsíce nebo i roku od tipu.

Jan

Martin2: v UK je cenovka 145 GBP, v EU 150 EUR, v PL jsem koupil za ca 154 EUR. O 3 tis nic nevím, ale přijde mi, že ceny jsou dost podobné.

Ondřej

Pokud mohu být upřímný, čekal jsem tvrdší podmínky. Byl to můj první nákup v zahraničí a musím ještě podotknout, že s whisky jsem začal asi před půl rokem, jsom tudíž naprostý nováček. A přesto, podařilo se mi zakoupit 2 lahve v Polsku a 2 lahve ve Francii. Velice mě překvapila Francie, kde se lahve povalovaly několik hodin.9.února se chystám ještě na Německo. Z toho všeho, je pro mne pouze jedna láhev, ostatní jsou pro přátele, kterým to přenechávám za stejnou hodnotu jako jsem koupil. Samozřejmě s příslibem, že pokud ji někdy otevřou tak budu k tomuto aktu přizván. Vrátím se zpátky k tomu, z jakého důvodu se budu snažit zakoupit lahve i 9.tého v Německu, i když se mi podařilo získat již 4 a vůbec je nemám zapotřebí.Budu upřímný... Jde mi pouze o to, dokázat si, že to dokáži.Nic jednoduššího, pouze ego. Jako když dražíte a v poslední chvíli stejně musíte přihodit.Možná se nyní dotknu těch, kteří to štěstí neměli a láhev jim proklouzla mezi prsty, ale domnívám se, že určitě existují lahve mnohem náročnější na koupi než tato. Zde to bylo pouze o tom, nebýt pohodlný a nečekat, že se vše naservíruje samo.Věnovat trochu času přemýšlení, jak nejen láhev koupit ale jak ji také dostat do Česka. Pro spoustu lidí je to nepřekonatelný problém. Můžeme využít klasické přepravní společnosti, těm ale já moc nevěřím z několika osobních důvodů . Nebo se zaměřit na přepravní společnosti, které se vyloženě na tento druh přepravy neorientují, v mém případě kamiony s objemným zbožím. V Česku je mnoho přepravních společností, které pendlují sem a tam. Stačil pouze jeden den,pár telefonátů(přiznávám, ne všechny byly příjemné...) a našel jsem 2 společnosti, jedna která jezdí do Francie a druhá do Polska. Samozřejmě takové, jejichž majitelé investují do whisky... Za příslib, že jedna lahev bude pro ně, poslal mi každý adresu v dané zemi kam mohu nechat lahve zaslat a ještě ten den mi od obou přišly peníze na koupi těchto lahví. Musím zmínit, že s těmito pány jsem se nikdy neviděl a přesto mi byli oba ochotni poslat finance. Samozřejmě, někdo může namítnout, že riskuji. A lahve již nikdy neuvidím. Ale já myslím, že je to o štěstí a již nyní jsem možná nalezl 2 nové přátele kteří mi chtějí ukázat své sbírky až si budu lahve vyzvedávat.Je to vše o štěstí, třeba ho již nyní v Německu mít nebudu ale přeji vám aby jste ho měli vy. Omlouvám se, za toto slohové cvičení,nějak se to psalo samo... Hodně štěstí

Ondřej

Pokud mohu být upřímný, čekal jsem tvrdší podmínky. Byl to můj první nákup v zahraničí a musím ještě podotknout, že s whisky jsem začal asi před půl rokem, jsom tudíž naprostý nováček. A přesto, podařilo se mi zakoupit 2 lahve v Polsku a 2 lahve ve Francii. Velice mě překvapila Francie, kde se lahve povalovaly několik hodin.9.února se chystám ještě na Německo. Z toho všeho, je pro mne pouze jedna láhev, ostatní jsou pro přátele, kterým to přenechávám za stejnou hodnotu jako jsem koupil. Samozřejmě s příslibem, že pokud ji někdy otevřou tak budu k tomuto aktu přizván. Vrátím se zpátky k tomu, z jakého důvodu se budu snažit zakoupit lahve i 9.tého v Německu, i když se mi podařilo získat již 4 a vůbec je nemám zapotřebí.Budu upřímný... Jde mi pouze o to, dokázat si, že to dokáži.Nic jednoduššího, pouze ego. Jako když dražíte a v poslední chvíli stejně musíte přihodit.Možná se nyní dotknu těch, kteří to štěstí neměli a láhev jim proklouzla mezi prsty, ale domnívám se, že určitě existují lahve mnohem náročnější na koupi než tato. Zde to bylo pouze o tom, nebýt pohodlný a nečekat, že se vše naservíruje samo.Věnovat trochu času přemýšlení, jak nejen láhev koupit ale jak ji také dostat do Česka. Pro spoustu lidí je to nepřekonatelný problém. Můžeme využít klasické přepravní společnosti, těm ale já moc nevěřím z několika osobních důvodů . Nebo se zaměřit na přepravní společnosti, které se vyloženě na tento druh přepravy neorientují, v mém případě kamiony s objemným zbožím. V Česku je mnoho přepravních společností, které pendlují sem a tam. Stačil pouze jeden den,pár telefonátů(přiznávám, ne všechny byly příjemné...) a našel jsem 2 společnosti, jedna která jezdí do Francie a druhá do Polska. Samozřejmě takové, jejichž majitelé investují do whisky... Za příslib, že jedna lahev bude pro ně, poslal mi každý adresu v dané zemi kam mohu nechat lahve zaslat a ještě ten den mi od obou přišly peníze na koupi těchto lahví. Musím zmínit, že s těmito pány jsem se nikdy neviděl a přesto mi byli oba ochotni poslat finance. Samozřejmě, někdo může namítnout, že riskuji. A lahve již nikdy neuvidím. Ale já myslím, že je to o štěstí a již nyní jsem možná nalezl 2 nové přátele kteří mi chtějí ukázat své sbírky až si budu lahve vyzvedávat.Je to vše o štěstí, třeba ho již nyní v Německu mít nebudu ale přeji vám aby jste ho měli vy. Omlouvám se, za toto slohové cvičení,nějak se to psalo samo... Hodně štěstí

Ondřej

Pokud mohu být upřímný, čekal jsem tvrdší podmínky. Byl to můj první nákup v zahraničí a musím ještě podotknout, že s whisky jsem začal asi před půl rokem, jsom tudíž naprostý nováček. A přesto, podařilo se mi zakoupit 2 lahve v Polsku a 2 lahve ve Francii. Velice mě překvapila Francie, kde se lahve povalovaly několik hodin.9.února se chystám ještě na Německo. Z toho všeho, je pro mne pouze jedna láhev, ostatní jsou pro přátele, kterým to přenechávám za stejnou hodnotu jako jsem koupil. Samozřejmě s příslibem, že pokud ji někdy otevřou tak budu k tomuto aktu přizván. Vrátím se zpátky k tomu, z jakého důvodu se budu snažit zakoupit lahve i 9.tého v Německu, i když se mi podařilo získat již 4 a vůbec je nemám zapotřebí.Budu upřímný... Jde mi pouze o to, dokázat si, že to dokáži.Nic jednoduššího, pouze ego. Jako když dražíte a v poslední chvíli stejně musíte přihodit.Možná se nyní dotknu těch, kteří to štěstí neměli a láhev jim proklouzla mezi prsty, ale domnívám se, že určitě existují lahve mnohem náročnější na koupi než tato. Zde to bylo pouze o tom, nebýt pohodlný a nečekat, že se vše naservíruje samo.Věnovat trochu času přemýšlení, jak nejen láhev koupit ale jak ji také dostat do Česka. Pro spoustu lidí je to nepřekonatelný problém. Můžeme využít klasické přepravní společnosti, těm ale já moc nevěřím z několika osobních důvodů . Nebo se zaměřit na přepravní společnosti, které se vyloženě na tento druh přepravy neorientují, v mém případě kamiony s objemným zbožím. V Česku je mnoho přepravních společností, které pendlují sem a tam. Stačil pouze jeden den,pár telefonátů(přiznávám, ne všechny byly příjemné...) a našel jsem 2 společnosti, jedna která jezdí do Francie a druhá do Polska. Samozřejmě takové, jejichž majitelé investují do whisky... Za příslib, že jedna lahev bude pro ně, poslal mi každý adresu v dané zemi kam mohu nechat lahve zaslat a ještě ten den mi od obou přišly peníze na koupi těchto lahví. Musím zmínit, že s těmito pány jsem se nikdy neviděl a přesto mi byli oba ochotni poslat finance. Samozřejmě, někdo může namítnout, že riskuji. A lahve již nikdy neuvidím. Ale já myslím, že je to o štěstí a již nyní jsem možná nalezl 2 nové přátele kteří mi chtějí ukázat své sbírky až si budu lahve vyzvedávat.Je to vše o štěstí, třeba ho již nyní v Německu mít nebudu ale přeji vám aby jste ho měli vy. Omlouvám se, za toto slohové cvičení,nějak se to psalo samo... Hodně štěstí

Ondřej

Velice se omlouvám, z nějakého důvodu se přidal příspěvek 3x...

Martin2

Ondřej: Za mě se snad tím co jste napsal ani nejde nikoho dotknout. Já bych vás naopak pochválil za naprosto neotřelý přístup, ano odvážný ale s otevřenou myslí - bravo, jen tak dál. Pouze takovýto lidé to dotáhnou v životě tam kam oni sami budou chtít. Mám známeho který má několik veteránů nabytých podobným stylem - zisk v miliónech a pak mám kamarády co koupí tak akorát na eshopu v ČR něco tak max. třikrát za rok, cizina je pro ně tabu, stále u nich hraje prim hotovost a kamenné obchody, nemusíte hádat co mají oni, samozřejmě nic. Co je však pro mě daleko horší zjištění je to že známý vašeho ražení je cca o 2 dekády starší než kamarádi co je pro ně cizina tabu (všichni umí pouze česky) - holt někdo asi prostě nemá s prominutím ,,koule,,

Martin2

Jsem celkem zvědavej kolik flašek koupil Jirka - hádám tak deset, ten Ardgrog byl snad ,,všude,, třeba HTF Whisky ji měli v bundlu s Wee Beastie. Pak jsem taky moc zvědavej za kolik budou chodit v aukcích - je to hnus velebnosti a nic na čem bych se chtěl podílet, když si ji koupíte a otevřete ji, OK nic proti tomu, tak to má být.

jirka

Martin2 : jirka koupil 2 láhve v polsku, a už kupovat nebude :) Jednu si otevřu a jednu nechám do sbírky. Když jsem viděl kde všude láhev je, pochopil jsem že flašek je hodně a proto z toho couvám :) Přiznávám že když napsali committee tak jsem myslel že to bude skutečné committee a ne že to dají do každého shopu. Zvažoval jsem tu Francii ale když jsem viděl jak dlouho trvalo vyprodat alokaci v UK tak nééé :) todle není ta správná láhev :) V této jsem se zmýlil a myslím že v aukcích půjde pod cenou :)

Jan

jirka: v kolekci na WB to zase nemá tolik lidí, na to, že UK už je doručena, PL, FR, SW taky rozprodano.. tak nevím, každopádně počet se určitě nedozvíme a první aukce ukáží

zomba

První aukce ještě nic neukážou, tam dojíždí haló a hlad po lahvi těch, kteří to nestihli. A hlavně to tam skoro nikdo, krom majitelů aukčních serverů, nezvládne procpat :-D Druhá a další aukce, zvlášť těch britských bude zajímavá. To bude ochladnutí emocí a ze spekulace se rázem stane dlouhodobý ležák :-)

Jan

První aukce, mn. č. = 1., 2., 3., ...

Martin Krupička

Dobré odpoledne, děkuji všem za vaše komentáře. Otázka je nyní jasná. Myslíte, že byla tato láhev tip, se kterým jste byli spokojení? MK

Rado

Dnes uvedenie v DE... po pár minútach spadol server... že napíšu, keď to znova pôjde. No mne to pripomína už marketing na štýl Žufánka... podľa mňa to chlapci už preháňajú s marketingovými pokusmi a virtuálnou nedostupnosťou.. :-(

Toman

Nevím zda je tato lahev dlouhodobe investiční. Spekulativní je tedy určitě... Ale z dlouhodobého pohledu cena nebude stoupat do nekonečna, pořád je to 13y a odhadují náklad na 50.000 lahví a bude se malo pít a spíš držet jako investice. Podívejte se na whisky auctioneer za kolik se prodává například Galileo!!!!

jarin

já myslím, že kdyby to přišlo v kombinaci s taliskerem, tak super tip. Ne vždy to musí každý koupit, ale alespoň o tom ví a může se pokusit. nehledě na to, že díky tomu se v diskuzi dozvíme kupu dalších užitečných informací.

Rado

Tak objednane z FR 2 ks zo zvedavosti, co Tam lezali skladom. Dnes prisli. Tak to nebude moc limitka, suhlasim s Jirkom :)

Rado

Tak objednane z FR 2 ks zo zvedavosti, co Tam lezali skladom. Dnes prisli. Tak to nebude moc limitka, suhlasim s Jirkom :)

8.4.2021

TWD, kruh se uzavírá

TWD, we are finishing

0 + Číst dále
24.3.2021

Sbírka čtenáře, žádost o pomoc a prodej

Sbírka čtenáře, žádost o pomoc a prodej

0 + Číst dále
4.3.2021

Série lahví? Ano x Ne

Series of bottles? Y x N

2 + Číst dále