Written by 8:57 am Rady a tipy, Uncategorized

Na starý kolena – nová rubrika  – Cenote tequila Anejo

Každý, kdo se mnou četl můj blog, slyšel se mnou rozhovor, potkal mě, mohl slyšet, že chci prostě dělat projekty a věci, které mi přináší radost. Můj blog táhnu od roku 2016 a musím říci, že jsem měl nyní takovou malou krizi, proč jej psát ještě dál. Nějak mi to přestalo dávat smysl. Radost se vypařila. Ale při delším rozjímání v Brně jsem si vlastně uvědomil, že každý projekt se vyvíjí, nemám nad sebou šéfa a mohu si tak upravit co chci a kdy chci. No a tak vznikla i tato nová rubrika: „Na starý kolena“.

O čem to bude? Pořád občas napíši nějaký investiční tip na láhev, která se mi bude zdát prima, ale těch lahví je stále méně. Tedy těm, kterým na 100% věřím. Proč lhát, proč doporučovat něco jen pro článek. Nebaví mě to. Asi každý může vidět, že situace na trhu není ideální, regály jsou přesycené novými značkami, láhvemi, všechno je limitované, má vesmírný prach a pandí kůži, takže je to super. No nekupte to. No nekoupím to. No a tak i já jsem se rozhodl investiční tipy zachovat, když se mi něco bude líbit, ale přidat „Na starý kolena“. O čem to bude? Budou to láhve zhruba do 2000,-, které považuji za super si koupit a vypít, nebo jak název napovídá, nechat ji na starý kolena do důchodu. Je to tedy „best value for money“. Něco, co si koupím, rodinný rozpočet to nezatíží a bylo by super tuto láhev najít v důchodu, zavzpomínat a vypít ji. Jedná se tedy o opak toho, co dnes mnozí činní, koupí láhev, budou jí skladovat, ale za dvacet let bude její cena tak velká, že jí prostě neotevřou. Často se jim ani nedivím. Tak to pojďme změnit a pojďme se bavit o lahví, které stojí za to koupit a kdykoli vypít. Zkrátka o „krásných holkách za hřích“ co můžeme a měli bychom zkusit. Nyní budeme tvořit bar snů na důchod. Tak pojďme krásně a příjemně snít.

No a jednou z takových lahví, je Cenote tequilla Anejo. Tuto láhev jsem si koupil včera v Brně v HYVEco, i když je zajímavé, že na netu jí nenabízejí a lze jít koupit tak asi jen v kamenné prodejně. Paní ani nevěděla, že tam jsem, pak mi řekla, že zrovna dnes si říkala, že taková krásná láhev a nikdo o ni nemá zájem a zrovna přijdu já, a koupím si jí. No trochu mě to pobavilo, ale tak dejme tomu, že to tak bylo. Co bychom krásným ženám neuvěřili. Co se láhvi však určitě nedá upřít je zajímavý design, který je svým způsobem originální, nepřeplácaný. Tequila má příjemnou jantarovou barvu. Za mě ani málo, ani moc. Výrobce o chutí tvrdí, že je uzená, dřevitá, s vanilkou, kořením a čokoládou.

No a jak láhev hodnotím já?

Nechci říkat, že je to nejlepší tequilla jakou jsem kdy v životě pil, ale v poměru cena x výkon, je zatraceně dobrá. Baví mě na ní fakt ten design, není to nějaká navoněná láhev, fakt mě štvou ty různé lebky apod.. To jsou prostě nesmysly. Celkový vzhled je upravený, každý prvek má svůj smysl, na uzávěru se nešetřilo. To mám prostě rád, takže palec nahoru. Co se týče obsahu, tak super. Opravdu dostanete to, za co si platíte, a když se podíváte na ceny v zahraničí, tak mnohem více. V rychlém přepočtu např. https://www.masterofmalt.com/tequila/cenote/cenote-anejo-tequila/ jí koupíte o 60% dráž bez dopravy. To by vás pak vyšlo na více jak dvojnásobek. Zatímco cena v ČR je cca 1100,- v zahraničí i za 1850,-. To vše ukazuje mj. na popularitu tequily v zahraničí a značné přehlížení v ČR. Tak toho využijte, protože taková láhev na stará kolena je prostě fajn.

Co se týče vůně nalezl jsem dub, vanilku, agáve, karamel, lehkou mátu a pepř, zakončeno nevtíravým kokosovým ořechem. V chuti se mi přidala ještě hořká čokoláda, máslo a javorový sirup.

Závěrem

Pokud máte o tuto láhev zájem a nejste z Brna, absolutně nejlevnější láhev můžete koupit zde: https://www.excaliburshop.com/item/10665/cenote-tequila-reposado-0-7l-40/ Za tuto cenu, tisíc korun, je to naprostá pecka. A až si na stará kolena tuto tequilu otevřete, dáte mi za pravdu. Je skvělá. Tuhle láhev si může kdokoli koupit na pití dnes a do baru na starý kolena.

MK

Close